Ödemiş’te çalınan otomobil, Tire’de yakalandı

Tire’de MOBESE’ye takılan otomobil ve sürücü, Tire polisi tarafından kıskıvrak yakalandı.

Ödemiş’te çalınan otomobil, Tire’de yakalandı

Ercan ÇELİK

Olay, geçtiğimiz hafta Tire’de meydana geldi. Polisin, sık sık başvurduğu ve kurulduğu günden bu yana Tire’deki pek çok asayiş ve trafik olayında polisin en faydalı aracı haline gelen MOBESE, bir olayın çözüme kavuşmasında da önemli rol oynadı.

31 Temmuz Salı günü saat 15:00 sıralarında Gökçen tarafından Tire’ye giriş yapan araç, ilçe girişindeki MOBESE kameralarına takıldı ve çalıntı olduğu tespit edildi. Bunu üzerine derhal harekete geçen Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, aracı Adnan Menderes Bulvarı üzerinde durdurdu. Polisi karşısında gören sürücü A.E. (25) araçtan inerek kaçmaya çalışsa da polisin dikkati sayesinde kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

Araç hakkında araştırma yapan Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü, aracın Ödemiş Ovakent’ten aynı gece saat 03:00 sıralarında çalındığını tespit etti. Tire polisi, şüpheli şahsı ve aracı, gerekli işlemlerin yapılması için jandarmaya teslim etti.

Ayrıca konuyla ilgili detaylı araştırma yapan polis, aynı şahsın bir gün önce Ödemiş Demircili’de bir başka araç çaldığını, çaldığı bu aracı da Beydağ’da bıraktığını öğrendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner256