Emniyetten sahte para uyarısı

İlçe Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri hayvan pazarında hayvan satıcılarına yönelik  " Sahte Para ve Dolandırıcılık " konularında broşür dağıtarak bilgilendirme yaptılar.

Emniyetten sahte para uyarısı

Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte kurulan hayvan pazarında herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için, kurban satıcılarına broşür dağıtarak hem satıcıları bilgilendirip hem de sahte ile gerçek para arasındaki farkı anlattılar.

Satıcıların yapılan para alışverişlerinde şüpheli durumlarla karşılaştıklarında öncelikle paraların güvenlik özelliklerini kontrol etmelerini, paranın sahteliğinden şüphelenilen durumlarda ise vakit kaybetmeden  155 Polis İhbar hattını arayarak güvenlik güçlerine bilgi vermelerini istediler.

Konuyla alakalı açıklama yapan İlçe Emniyet Müdürü Engin Tetik,  “ Çiftçilerimizin ve üreticilerimizin yıl boyunca bin bir zahmetle besledikleri kurbanlıklarını satarken dikkatli olmaları gerekmektedir. Üreticilerimizin  emeklerinin karşılıklarını kötü niyetli kişilere kaptırmamaları için alışveriş esnasında aldıkları paraları mutlaka kontrol etmeliler ve sahteliğinden şüphelendikleri paraları almayarak zaman kaybetmeksizin bize bildirmelidirler.”

Ayrıca bayram dolayısıyla yolculuk yapacak olan vatandaşlarımızı da uyaran Tetik, yoğun bayram trafiğinde sürücülerin uykusuz direksiyon başına geçmemeleri, aşırı hız ve hatalı sollama yapmamaları, emniyet kemerini takarak yolculuk yapmaları ve bütün kurallara uymalarını istedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2017, 03:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223