Bayındır Emniyet Müdürlüğü'ne roketli saldırı

Bayındır'da teröristler tarafından yüksek bir kesimden roketatarlı saldırı düzenlendi. Roketlerden biri Devlet Hastanesi ve Emniyet Müdürlüğü arasındaki bölgeye düşerken, olayda can kaybı ya da yaralanan olmadı.

Bayındır Emniyet Müdürlüğü ile lojmanlarının hedef alındığı saldırıda, Potamaz tepesinden teröristler tarafından peş peşe ateşlenen 3 roket hedefini bulmadı. Roketlerin biri boş bir kömür deposuna ikisi ise 2 katlı bir evin çatısı ile inşaat halindeki boş daireye isabet etti. Evde bulunan 6 kişi büyük panik yaşarken Türkan Parmaksız adlı 80 yaşındaki yaşlı kadın korkudan bayıldı. Patlamalarla sokağa fırlayan Bayındırlılar geceyi uykusuz ve ayakta geçirdi. Ölen ya da yaralananın olmadığı saldıra, güvenlik güçleri birden fazla olduğu düşünülen teröristleri yakalayabilmek için havadan ve karadan geniş çaplı operasyon başlattı.

 

3 ROKET ATILDI

Olay gece 23.40 civarında yaşandı. Görgü tanıklarının ifadesine göre, Potamaz tepesi diye anılan bölgeden teröristlerce kısa aralıklarla peş peşe 3 roket ateşledi. Teröristlerin hedefinde üst katları lojman olarak kullanılan Bayındır Emniyet Müdürlüğü binası vardı. Ateşlenen roketlerden biri Emniyet Müdürlüğü binasına yaklaşık 30 metre uzaklıktaki İnkilap sokakta bulunan Fatih Cengiz’e ait bir depoya, diğer ikisi ise Semih Parmaksız’a ait iki katlı evin çatısı ile inşaat halindeki boş daireye isabet etti.

 

ÇOK KORKTULAR

Toplam 6 kişilik Parmaksız ailesinin evlerinin camları kırılırken, evin çatısında hasar meydana geldi. Patlamayla birlikte büyük panik yaşayan Parmaksız ailesi can havliyle kendilerini dışarı attı. Gözyaşlarına boğulan ailenin en yaşlı üyesi 80 yaşındaki Türkan Parmaksız ise korkudan baygınlık geçirdi. Yaşlı kadına ilk müdahaleyi aynı zamanda doktor olan olay Bayındır Belediye Başkanı Ufuk Sesli yaptı. Ev sahibi Semih Parmaksız, saldırıda büyük bir şans eseri ailesine zarar gelmediğini belirterek, “evde patlama meydana geldiğinde bilgisayarda oyun oynuyordum. Büyük bir patlama ile ev deprem oluyormuşçasına sarsıldı. Kendimiz dışarıya zor attık. Biraz sakinleşip olayı araştırdığımda boş dairenin içindeki roket parçasını gördüm. Muhtemelen çatıyı ve duvarı delip geçen sevk fişeğiydi” dedi.

 

HELİKOPTERLİ OPERASYON

Patlamaların ardından, güvenlik güçleri İnkilap Sokak’ı kordon altına alarak güvenli bölge oluşturuldu. İzinde olduğu öğrenilen İlçe Kaymakamı Barboros Baran ile yerine vekaleten bakan Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu olay yerine gelerek, yetkililerden bilgi aldı. İzmir’den gelen bomba uzmanları olay yerinde detaylı incelemelerde bulundu. İzmir polisine ait gece görüşlü ve termal kameralarla donatılmış polisi helikopteri operasyonlara havadan destek verdi. Helikopter, yerdeki birimlerin de yardımıyla “laser” yöntemiyle ateş edilen noktayı belirledi. Geniş kapsamlı operasyona, Bayındır Polisi ve Jandarması ile birlikte ilçeye sevk edilen özel harekat polisleri katıldı. Yaşanabilecek olumsuzluklar düşünülerek zırhlı araçlarla birlikte TOMA takviyesi yapıldı.

 

BAYINDIR UYUMADI

Patlamaların ardından olay yerine akın eden Bayındırlıları sakinleştirmek kolay olmadı. İlçenin önde gelen isimlerinden Ziraat Odası Başkanı Mümtaz Almışlar ile AK Parti Bayındır İlçe Başkanı Uğur Demirezen, vatandaşı sakinleştirmek için büyük çaba sarf etti. Bayındırlılar ise ilçenin giriş ve çıkışlarında yeterince önlem alınmadığından şikayet etti. Bir grup vatandaş, “yakın zamana kadar her gece Potamaz mevkiinden makineli tüfek sesleri geliyordu. Polise ihbarda bulunduk. Bize, ‘merak etmeyin araştırıyoruz’ dediler” şeklinde konuştular. 


Anahtar kelimeler:
Bayındırda patlama, bayındırda roket saldırısı, bayındır saldırı, bayındır terör saldırısı, bayındır ilçe emniyet müdürlüğü, bayındırda terör saldırısı, bayındır pkk, bayındır polis, izmir pkk
Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 08:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner127

banner221

banner223