banner277
banner264

Tire'deki ilginç arı kovanı görenleri şaşırttı

İzmir'in Tire ilçesinde bir evin bahçesinde görülen arı kovanı görenleri hayrete düşürdü. Cumhuriyet Mahallesi Ful Sokak'ta oturan Yaşar Çalışkan adlı vatandaş, evinin bahçesinde küçük bir arı kovanı farketti. Yaklaşık...

banner288
Tire'deki ilginç arı kovanı görenleri şaşırttı
banner291

İzmir'in Tire ilçesinde bir evin bahçesinde görülen arı kovanı görenleri hayrete düşürdü.

Cumhuriyet Mahallesi Ful Sokak'ta oturan Yaşar Çalışkan adlı vatandaş, evinin bahçesinde küçük bir arı kovanı farketti. Yaklaşık bir hafta içinde futbol topu büyüklüğüne gelen sıra dışı kovan ev sahibinin endişelenmesine neden oldu.

Çalışkan, hemen Tire Belediyesi Veteriner İşleri Birimi'ni arayıp yardım istedi. Eve gelen veterinerler Tuğrul Şenay ve Erhan Elibol, gördükleri görüntü karşısında şaşkına döndü. Veteriner Hekim Tuğrul Şenay, bugüne kadar böyle büyük bir arı ve kovan görmediklerini belirterek, "Bugüne kadar hiç böyle bir arı ve böylesine muhteşem bir kovan görmemiştik. Arıların bal mumu su ve çamurdan inşa ettikleri sıra dışı kovan bizim de ilgimizi çekti.Vatandaşımız arılardan rahatsız olmuş.Bizde kovanı yerinden alarak incelemek üzere kliniğe götüreceğiz." dedi.

Evlerindeki arılardan kurtulan mahalle sakini Yaşar Çalışkan ise yetkililere teşekkür etti.

Fatih ŞAŞMAZ / Tire İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275