banner277
banner264

Tire Devlet Hastanesi’ne büyük onur

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Türkiye’de “Stage 7” belgeli ilk dijital hastane unvanına sahip Tire Devlet Hastanesi Başhekimi Fatih Hayali’ye Uluslararası 17’nci HIMSS Kongresi’nde başarı ödülü verdi.

banner288
Tire Devlet Hastanesi’ne büyük onur
banner291

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye’de “Stage 7” belgeli ilk dijital hastane unvanına sahip Tire Devlet Hastanesi Başhekimi Fatih Hayali’ye, Uluslararası 17’nci HIMSS Kongresi’nde “Başarı” ödülü verdi. Yaklaşık, 25 yıldır Tire Devlet Hastanesi’nde yönetici ve Başhekim olarak görev yapan Hayali, hayata geçirdiği “Stage 7” projesiyle başarı ödülünü Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın elinden aldı. Hayali ve ekibi, İstanbul Pullman Otel’de düzenlenen ve 40’ı aşkın ülkenin yer aldığı kongrede, hastanede kullanılan “Karar Destek Sistemleri” hakkında detaylı sunumda bulundu.

HER ŞEY DİJİTAL

Tire Devlet Hastanesi’nin, sağlık alanında dünya çapında önemli adımlar attığını ve örnek olarak gösterildiğini ifade eden Hayali, “Uluslararası kongrede, dijital hastane alt yapısının nasıl olması gerektiğini, Op Dr. Gürhan Zincircioğlu, Uzm Dr. Özgür Bolat, Sağlık Bakanlığı Hizmetleri Müdürü Fatoş Yürürdurmaz ve Eczacımız Zehra Eraltuğ ile birlikte yabancı konuklarımıza anlattık. Hastanemizin açmış olduğu tanıtıcı stant ise ziyaretçi akınına uğradı. Türkiye’de, teşhis ve tedavi sürecinde kağıdın kullanılmadığı ilk ve tek dijital hastane olmanın gururunu yaşadık” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276