banner277
banner264

Tayfur Çiçek’e kırk yıllık vefa

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, öğretmenlik hayatının ilk öğrencilerini ve öğretmen arkadaşlarını kırk yıl sonra Tire’de ağırladı.

banner288
Tayfur Çiçek’e kırk yıllık vefa
banner291

 Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, öğretmenlik hayatının ilk öğrencilerini ve öğretmen arkadaşlarını kırk yıl sonra Tire’de ağırladı.

Ergün ÇELİK

 

Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, öğretmenlik hayatına 1976 yılında Afyon’un Şuhut İlçesi’nde bulunan Şuhut Lisesi’nde başlamıştı. Çiçek’in o zamanlardaki ilk öğrencileri ve öğretmen arkadaşları kırk yıl sonra öğretmenlerini Tire’de ziyaret etti. 2010 yılında Şuhut Lisesi Mezunları Gönül Dostları adında bir gurup kuran öğrenciler yılda en az iki kere bir araya gelerek eski günleri yad ediyorlar. Şuhut Lisesi öğrencileri son olarak öğretmenleri olan Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek’i memleketi Tire’de ziyaret etti. Tire’de oldukça keyifli anların yaşadığı büyük buluşmada eski günler yeniden hatırlandı. İlk öğrencilerini ve ilk öğretmen arkadaşlarını iki gün Tire’de ağırlayan Çiçek, düzenlenen ziyaretten çok memnun kaldığını dile getirdi. Çiçek yaptığı açıklamada; “ İlk eğitim hayatıma Afyon Şuhut Lisesi’nde başladım. Göreve başladığım yılın ilk öğrencilerini ve öğretmen arkadaşlarımı Tire’de bir arada görmek bana büyük mutluluk veriyor. Aradan tam kırk yıl geçmiş ve biz bu kırk yılın sonunda yine bir araya gelmeyi başarmışız. Bu toplantı, öğrenci, öğretmen ve vefa kelimelerinin bir araya geldiği bir toplantıdır. Şimdi burada ilk öğrencilerimi görüyorum. Kimi anne oldu, kimi anane oldu. Ama bizim için değişen hiçbir şey yok. Onlar hala bizim gözümüzde öğrencilerimiz. Bu toplantılarda emeği geçen tüm öğrencilerime ve öğretmen arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum”dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2015, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276