banner277
banner264

Tarlada bulduğu yaralı leyleğe sahip çıktı

Tire Küçükkale’de Murat Ünnü adlı hayvan sever yuvasından yaklaşık 500 metre ileride yaralı halde bulduğu leyleğin tedavi edilip tekrar eski sağlığına kavuşmasını istiyor…

banner288
Tarlada bulduğu yaralı leyleğe sahip çıktı
banner291

Tire’nin, Küçükkale mahallesi yakınlarında yaralı halde bulunan leylek için Murat Ünnü (33) adlı hayvan sever seferber oldu. Yuvasından yaklaşık 500 metre ilerideki bir tarlada yaralı halde bulduğu leyleğin tedavi edilip, yuvasında yumurtalarını bekleyen eşine kavuşmasını isteyen Ünnü, uzman veterinerlerin bulunduğu İzmir Doğal Yaşam Parkı yöneticilerinden yardım istedi.

GECE YARISI LEYLEK OPERASYONU

Leyleğin yüksek gerilim hattına takılarak, yaralandığı düşünen Ünnü, “Önceki gün, bir arkadaşın tarlasında ot biçerken yüksek gerilim hattı direğinin yanında yerde yatan leylek görünce yaralı olduğunu düşünerek, hemen yanına gittim. Ürken leylek, son bir gayretle havalanarak gözden kayboldu. İşimizi bitirip akşam kahvehaneye geldiğimde arkadaşlarımdan yine aynı tarlada yaralı bir leyleğin bulunduğunu öğrendim. Gece yarısı olmasına rağmen zaman kaybetmeden traktörle tarlaya gidip, çakallara yem olmadan leyleği evime getirdim. Ayakta duramadığı için her iki ayağının da hasarlı olduğunu düşünüyorum. Şimdilik tek başına kümeste tutuyorum. Doğal Yaşam Parkı’ndaki uzman veterinerler leyleği iyileştirebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274