banner277
banner264

Sağanak yağış, Tire’yi felç etti

Devam eden altyapı çalışmaları üzerine gelen sağanak yağış Tire’de hayatı felç etti. Pek çok noktada su baskınları yaşandı.

banner288
Sağanak yağış, Tire’yi felç etti
banner291

Ercan ÇELİK
 

Tire’de sabahın erken saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağış, Tire’nin pek çok noktasında su baskınlarına sebep oldu. İZSU’nun yaptığı altyapı çalışmaları sebebiyle şehirdeki bazı ana arterler ve pek çok sokak kazılı vaziyetteydi. Bunun üzerine gelen sağanak yağış sonucu Tire’nin caddeleri adeta çamur deryasına döndü.

Dumlupınar, Ertuğrul, Atatürk, Adnan Menderes ve Fatih gibi mahallelerde bazı evlerde su baskınları yaşanırken, bazı sokak ve caddelerde hem araç hem de yaya trafiği olumsuz olarak etkilendi. Çarşıya yakın caddelerde ise yayalar zor anlar yaşadı.

VATANDAŞ TEPKİLİ

Yapılan çalışmalarda koordinasyon eksikliği olduğu dile getiren vatandaşlar, İZSU’nun altyapı çalışmaları esnasında, bir noktayı bitirip kapatmadan, açık bırakıp başka noktalarda çalışma başlatması sonucu şehrin hemen hemen her sokağının kazılı olmasından dert yandı. Bunun üzerine gelen sağanak yağış ise bu kazılı sokakları tamamen kullanılamaz hale getirdi.

BELEVİ YOLUNDA SU BASKINLARI

Öte yandan sadece şehir merkezinde değil, Tire – Belevi yolunda da yer yer su baskınları meydana geldi. Sağanak yağış sonrası özellikle yol yapım çalışmasının henüz başlamadığı kısımlarda ve Alaylı Köyü yakınlarındaki bağlantı noktasında ciddi şekilde su baskınları meydana geldi. Yolu kullanacak sürücülerin dikkatli olması gerekiyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274