banner277
banner264

Mağdur zeytinlik sahipleri, yetkililere seslendi

Tire’de zeytinlik sahibi yaklaşık 100 vatandaş, yıllar önce yapılan parselasyon çalışmasından dolayı mağdur edildiklerini söyleyerek yetkililere seslendi.

banner288

Ercan ÇELİK

Bir kısmı Duatepe Mahallesi, bir kısmı İstiklal Mahallesi sınırları içinde bulunan yüzlerce dönüm zeytinlik alanın sahipleri, yıllar önce yapılan bir imar değişikliğinden dolayı mağdur olduklarını söylediler. Önceki gün zeytinlik alanda bir araya gelen mağdurlar, 14 yıldır süregelen sorunun ortadan kaldırılmasını, parsellenen zeytinliklerinin hak sahiplerine iade edilmesini istedi.

Zeytinlik alandaki hak sahiplerinden biri olan Celal Toktürk isimli vatandaş, yapılan değişikliğin onlarca sorunu beraberinde getirdiğini söyledi. Toktürk, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi;

 “Bundan 14 yıl önce dönemin Belediye Başkanı tarafından bu bölge, fabrika veya depo yapılacağı gerekçesiyle 18. Madde uygulanarak parsellendi.

Aradan 14 sene geçmiş olmasına rağmen değişikliğe dair hiçbir şey yapılmadı. Dolayısıyla buradaki hak sahipleri büyük mağduriyet yaşadı. Buradaki tüm yerler zeytinlik olmasına rağmen, hak sahipleri yüksek fiyatlarla arsa vergisi ödüyor. Zeytinliklerimiz arsa oldu ancak şu an bunun hiçbir değeri yok.

Bizler hak sahipleri olarak buradaki parselasyonun iptal edilmesini, yerlerimizin zeytinlik olarak bizlere geri iade edilmesini istiyoruz”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nurdan adanalı
Nurdan adanalı - 2 ay Önce

Celal beye aynen katılıyorum zeytin alamadığımız gibi arsa adıyla yüksek vergi ödüyoruz

Burhan taştekin
Burhan taştekin - 2 ay Önce

Aynı şekilde bizler de mağdur olanlardanız için tapuların yok sayılması kabul edilemez.aynı şekilde altın değerindeki olan yerleri alınıp teneke değerinde yerleri vermeleri insanla ya ne siyasete sıgarrrr

SIRADAKİ HABER

banner275