banner277
banner264

Karaciğer nakli olmazsa ölecek…

Siroz’a yakalanan sayacı ustası Hüseyin Çakır (38) eşi ve 2 küçük çocuğuyla Tire’nin Dereli köyünde sığındığı tek odalı evde yaşam savaşı veriyor.

banner288
Karaciğer nakli olmazsa ölecek…
banner291
Fatih ŞAŞMAZ / TİRE İHA


Tire’de, yakalandığı “Siroz” hasalığı yüzünden acil karaciğer nakli bekleyen evli ve iki küçük çocuk sahibi “Sayacı” ustası Hüseyin Çakır (38), iş göremez hale gelince ailesi ile birlikte 2 yıl önce İzmir’den göç ederek Tire’nin Dereli mahallesindeki harabe bir eve sığındı. Karnını bile doyurmakta güçlük çeken Çakır ailesi, banyosu ve mutfağı olmayan tek odalı evde hayatta kalmaya çalışırken, baba Hüseyin Çakır, “Karaciğerim, kara talihim oldu. Bir an önce nakil olmazsam öleceğim. Çocuklarım, 7 yaşındaki Yağmur ile 2 buçuk yaşındaki Sıla’nın babasız büyümesini istemiyorum” dedi. 

KÖYLÜLER SAHİP ÇIKTI
Doğuştan karaciğer hastası olduğunu ve 2013 yılında hastalığının ilerleyerek Siroz’a çevirdiğini ifade eden Çakır, “Uzun yıllar, İzmir’de sayacılık yaparak ailemin nafakasını çıkardım. Hastalığım ilerleyince, doktorlar karaciğer nakline karar verdi. Elden ayaktan düşünce iş yapamaz oldum. Geçinmekte zorlanınca, İzmir’den ailem ile birlikte Tire’nin kırsaldaki Dereli mahallesine sığındım. Köylülerin ve muhtarın yardımları ile yaşama tutunmaya çalışıyoruz. 3 ayda bir bin 50 lira özürlü aylığı alıyorum. Ayda, 350 lira karnımızı bile doyurmaya yetmiyor. Bir an önce nakil olup, tekrar işimin başına dönmek istiyorum. Kan grubum B RH +.” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2017, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276