banner277
banner264

İZSU, Mehmet Amca’ya su ver

Tire’nin Mehmetler mahallesindeki 2 dekarlık bahçesine şebeke suyu bağlatmak için çalmadık kapı bırakmayan 83 yaşında Mehmet Refik Emin “Muhtarlık bahçemdeki suyu İZSU’ya bildirmeği için su kullanamıyorum. Bu yaşta çaldığım her kapı yüzüme kapanıyor” dedi.

banner288
İZSU, Mehmet Amca’ya su ver
banner291

İzmir’in Tire ilçesi, Mehmetler mahallesinde yaşayan 83 yaşındaki Mehmet Emin Refik, köy yolu üzerindeki yaklaşık 2 dekarlık bahçesine bir türlü şebeke suyu bağlatamıyor. Defalarca İZSU’ya müracaat ettiğini ve her seferinde “Yapacak bir şey yok” denilerek kapıların yüzüne kapandığını belirten Emin, “Köy muhtarı, verilen 2 yıllık yasal süre içinde İZSU’ya bahçemdeki suyu bildirmemiş. Kendisine son seçimlerde oy vermemiştim. Art niyetli olup olmadığını bilmiyorum. Aynı parsel içinde bulunan akrabalarıma ait arazinin tümünde su var. Geçmişte, 15-20 yıl bahçemdeki suyu kullandım. Fatura karşılığını ise muntazaman ödedim. Kimseye borcum yok. Hazır olan şebekeme sadece bir sayaç bağlanacak. Bu kadar zor mu?” dedi.

 

BİTSİN ARTIK BU ÇİLE

Bahçesinde, ceviz ve zeytin fidanlarının yanı sıra ailesi için küçük çaplı sebze yetiştirmek istediğini ancak çektiği susuzluk yüzünden büyük zorluklar yaşadığını ifade eden Emin, “Bu yaşta, ceviz ve zeytinler kurumasın diye tankerle su taşıyorum. Defalarca kapısını aşındırdığım Tire’deki İZSU Şube Müdürlüğü beni İzmir’deki İZSU Genel Müdürlüğü’ne yönlendiriyor. İzmir’deki İZSU yetkilileri ise çözüm bulamıyor. Bitsin artık bu çile. Vatandaşı niye mağdur ediyorsunuz?” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275