banner277
banner264

İlçe Tarım, düğün salonlarını uyardı!

Tire’deki düğün salonlarını denetleyen Tire İlçe Tarım Müdürlüğü, salonlarda verilen düğün yemekleriyle ilgili işletmecileri uyardı.

banner288
İlçe Tarım, düğün salonlarını uyardı!
banner291


 

Ercan ÇELİK

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yönetmeliğine göre düğün salonlarında yemek yapılabilmesi için salonun, gerekli şartları yerine getirmiş ve yeterlilik belgelerini almış olması gerekiyor. Eğer salon yeterli şartları taşımıyorsa, taşımalı sistemle tabldot usülü bir düğün yemeği verilecekse, bu noktada da taşımalı sistemle yemek servisi yapan işletmenin gerekli yeterlilik belgelerine sahip olması gerekiyor. Özetle yönetmelik, düğünlerde halk sağlığını tehdit eden, “merdiven altı” diye tabir edilen yemek imalatı ve servisinin önüne geçiyor. Bu kapsamda lokanta işletmecisi ya da usta aşçı bile olsa, taşımalı yemek servisiyle ilgili gerekli yeterliliğe sahip bir işletmesi bulunmayan kişiler, düğünlerde yemek yapıp servis edemiyor. Aksi takdirde 5996 sayılı kanuna göre gerekli idari yaptırımlar uygulanmakta.

Konuyla ilgili Tire’de faaliyet gösteren düğün salonlarını ziyaret eden Tire İlçe Tarım Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, düğün salonu işletmecilerini bu hususta uyararak tebliğde bulundu.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274