banner277
banner264

Fırtınadan  Etkilenen Minareler Yenileniyor

Geçtiğimiz haftalarda  fırtınadan etkilenen İmam Hatip Camisi’nin  minare şerefeleri yerinden çıkınca Tire Müftülüğü harekete geçti.

banner288

Minareleri yeniden tadilata alan Tire Müftülüğü, minareleri estetik açıdan da yenileyecek. İlk olarak onarımdan geçecek olan minareler ardından boyanarak yeni görünümüne kavuşacak. İlçe girişinde bulunan İmam Hatip Camii için görsel olarak yeni ışıklandırma sistemi de yapılacak. Kısa süre önce başlayan çalışmaların 10 güne kadar bitmesi planlanıyor.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Müftü Vekili İlhami Akbulut; “ Geçtiğimiz hafta yaşanan fırtınada İmam Hatip Camii’nin minarelerinde hasar oluştu. Tire Müfütlüğü olarak hayırsever vatandaşlarımızın da destekleri  ile minarelerimizi tadilata aldık. Her iki minaremizde onarım aşamasından sonra boyanarak yeni görünümüne kavuşacak. İmam Hatip Camii minareleri için görsel olarak birde ışıklandırma çalışması yapacağız. İlçe girişinde bulunan camimiz geceleri görsel açıdan daha da görsel bir hale gelecek. Yapım aşamalarında bizlere desteklerini esirgemeyen Tire Belediye Başkanımız Sayın Salih Atakan Duran başta olmak üzere Tireli hayırsever vatandaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum.”dedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276