banner277
banner264

Engelleri ortadan kaldıran hayırseverlik

Engelli vatandaşların sıkıntıları ile dertlenen insanlardan biri olan Seda Erdem isimli İstanbullu hayırsever bayan vatandaş, Tire Engelliler Derneği üyesi olan engelli genç Zehra Kaya’ya tekerlekli sandalye yardımında bulundu.

banner288
Engelleri ortadan kaldıran hayırseverlik
banner291

Aslen Tireli olan Seda Erdem, engelli bir vatandaşa tekerlekli sandalye yardımında bulunmak istediğini Tire Eğitim Gönüllüleri Derneği’nin Başkanı olan Lamia Bezci’ye iletti. İstanbul’dan gelen bu güzel hayırseverlik isteğini Tire’de faaliyetlerini sürdüren Tire Engellileri Koruma Derneği’ne ileten Bezci, Dernek Başkanı Emel Çakıcı ile görüştü. Engelli Derneği Başkanı Çakıcı, yapılan bu teklifi memnuniyetle karşıladıklarını söyledi ve tekerlekli sandalye ihtiyacı olan arkadaşlarının bulunduğunu söyleyerek bunlardan biri olan Zehra Kaya’nın ismini verdi.

Bu şekilde başlayan İstanbul-Tire arasındaki hayırseverlik köprüsü, önceki gün hayırsever vatandaş Seda Erdem’in annesi ile birlikte İstanbul’dan yanlarında tekerlekli sandalye ile gelmeleri ve onu ihtiyaç sahibi engelli genç kıza ve ailesine teslim etmesiyle mutlu sonla noktalandı. Engelleri ortadan kaldıran bu güzel buluşmada, hayırsever genç bayan ve annesi ‘Wollex’ marka manuel tekerlekli sandalyeyi engelli gencin annesi Zübeyde Kaya’ya bizzat teslim ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275