banner277
banner264

Alkışlar Tireli Kaymakam Ömer Coşkun’a

Osmaniye’nin Sumbas İlçesi Kaymakamlığı görevini yürüten Tireli Genç Kaymakam Ömer Coşkun, oğulları askerde olan bir aileye unutulmaz bir anı yaşattı.

banner288
Alkışlar Tireli Kaymakam Ömer Coşkun’a
banner291

Osmaniye'nin Sumbas ilçesinde yaşayan Zeynep ve Ali Özmetli, Tireli Kaymakam Ömer Coşkun’a giderek, Şırnak'ın Uludere ilçesinde Irak sınırındaki 23. Piyade Sınır Tümen Komutanlığına bağlı Altıntepe Hudut Karakolunda vatani görevini yapan oğulları Bayram Özmetli'yi çok özlediklerini ve kendisini görmek istediklerini belirtti.

Bu samimi isteği geri çevirmeyen Sumbas Kaymakamı Ömer Coşkun, karakolun bağlı olduğu 23. Tümen Komutanlığıyla irtibata geçti.  Komutanlıkla yapılan görüşme sonrası gerekli izinleri alan Kaymakam daha sonra Özmetli çiftini uçakla Şırnak'a gönderdi.

Aileyle birlikte Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Yiğittürk de karakola gitti. Tuğgenerel, Bayram Özmetli'nin nöbet tuttuğu kuleye giderek kendisiyle bir süre sohbet etti.

Özmetli'ye "Anneni en son ne zaman aradın?" diye soran Tuğgeneral Yiğittürk, Özmetli'nin "Görüşüyorum" cevabı üzerine, "Şimdi burada olsa ne yapardın?" dedi.

Tuğgeneral Yiğittürk'ün "Arkana bak" komutunu yerine getiren Bayram Özmetli, karşısında anne ve babasını görünce kısa süre şaşkınlık yaşadı. Bayram Özmetli ile anne Zeynep Özmetli birbirlerine sarılarak uzun süre gözyaşı döktü.

Oğlunu gördüğü için çok mutlu olduğunu söyleyen Zeynep Özmetli, evladı asker olan her annenin bu mutluluğu yaşaması gerektiğini belirterek, bu imkanı sağlayanlara teşekkür etti.

Özmetli ailesi daha sonra yemekhanede karakoldaki diğer askerlerle yemek yedi.

Anne ve babasını gördüğü için mutlu olduğunu dile getiren Bayram Özmetli, "Anne ve babamın buraya gelmesi, benim için çok büyük sürpriz oldu. Çok mutlu oldum. Buna vesile olan komutanlarıma çok teşekkür ederim. Hudutta askerlik yapmak herkese nasip olmaz. Bu nedenle kendimizi çok şanslı ve gururlu hissediyoruz. Ben ve arkadaşlarım gece gündüz, 24 saat görevimizin başındayız. Tüm vatandaşlarımız rahat uyusunlar." ifadesini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276