banner277
banner264

Tireli Milli Sporcu Sena Elçin Karakaş, Dünya Şampiyonu oldu

Tireli Milli Sporcu Sena Elçin Karakaş, takım arkadaşı Sıla Karakuş ile birlikte Bakü’de düzenlenen Trampolin Cimnastik Dünya Kupası’nda altın madalya aldı.

banner288
Tireli Milli Sporcu Sena Elçin Karakaş, Dünya Şampiyonu oldu
banner291


Yakın geçmişe kadar hiçbir başarımızın bulunmadığı cimnastikte, peş peşe gelen büyük başarılara bir yenisi daha eklendi. Tireli Karakaş Ailesi’nin 17 yaşındaki kızı Sena Elçin Karakaş takım arkadaşı Sıla Karakuş ile birlikte Bakü’de düzenlenen Trampolin Cimnastik Dünya Kupası’nda altın madalya kazandı. Kadınlar senkronize finallerinde yarışan milli sporcular 44.140 puanla birinci oldular.

ARKADAŞINA ÖZENDİ, ŞAMPİYON OLDU

Anaokuluna gittiği yıllarda arkadaşının cimnastiğe gitmesine özenerek önce annesini sonra da babasını ikna eden Sena Elçin Karakaş, başarı öyküsünü şöyle anlattı: “Ailem halen hocam olan, İlhan Karanlık’a beni emanet ettiler. O yıllarda haftada 3 gün cimnastiğe gidiyor ve çok eğleniyordum. Yeteneğim ortaya çıkınca devam ettim. 2018’de AERE Cup’ta, 2019’da Uluslararası Antalya Orange Cup’ta 2. oldum. 2021 Avrupa Şampiyonası’na sakat olduğum için gidemedim ama Bakü’de yapılan Dünya Şampiyonası’nda finale kalıp 5. olduk. Bu altın madalya umutlarımı daha da arttırdı. Hedefim mayıs ayında İtalya’da Avrupa Şampiyonu olmak, daha sonra dünya şampiyonasında da derece alıp en büyük hedefim hayalim olan, bu yaz seyrederken gururlandığım, olimpiyatlara gidebilmek.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276