banner277
banner264

Tire’de Futbol Şenliği yaşandı

Altınordu Tire Futbol Okulu’nun Evren Halı Saha Tesislerinde organize ettiği Tire Cup Futbol Şenliği sona erdi. Düzenlenen turnuvalarda birbirinden yetenekli genç futbolcular hünerlerini sergiledi.

banner288
Tire’de Futbol Şenliği yaşandı
banner291

Ergün ÇELİK

Altınordu’nun Güney Ege Bölgesi’nde yer alan Ayrancılar ve Kuşadası Futbol Okulu öğrencileri Tire Evren Halı Saha Tesislerinde toplam 6 farklı yaş gurubunda mücadele ettiler. Altınordu Tire Futbol Okulu, Ayrancılar Futbol Okulu, Kuşadası Futbol Okulu olmak üzere üç okuldan toplam 300 futbolcunun katıldığı şölende birbirinden renkli anlar yaşandı. Düzenlenen turnuvada 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 ve 2008 doğumlu olmak üzere toplam 6 farklı yaş gurubu öğrenci forma terletti. Cumartesi ve Pazar gününü dolu dolu değerlendiren genç yetenekler, tatlı rekabetlerle birbirleriyle mücadele etti. Minikler saha içinde mücadele ederlerken aileler de saha dışından çocuklarını destekledi.  Turnuva sonunda 2003 ve 2004 doğumlu gurubun şampiyonu Ayrancılar olurken, 2005, 2006 ve 2007 doğumlu gurubun şampiyonu Kuşadası oldu. 2008 doğumlu gurubun şampiyonu ise ev sahibi Tire gurubu oldu. Turnuvanın çeşitli yaş guruplarında ev sahibi Tire ekibi toplamda dört tane ikincilik elde etti.  Altınordu Futbol Okulları Ayrancılar Bölge Sorumlusu ve Güney Ege Altınordu Futbol Okulları Bölge Sorumlusunun da katıldığı turnuvalar şölen havasında geçti. Turnuvanın sonunda şampiyon takımlara kupa verilirken müsabakalara katılan tüm sporculara da madalya takıldı.

“YENİ OLMAMIZA RAĞMEN İYİ DURUMDAYIZ”

Kısa süre önce Tire’de faaliyete geçen ve bu kısa süre içinde önemli ölçüde yol kat eden Altınordu Futbol Okulu Yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; “Beş aylık futbol okulu olmamıza rağmen turnuvalarda iyi iş çıkardığımızı düşünüyoruz. Çocuklarımız hafta sonunu iyi değerlendirdiler. Aileler ve çocukların müsabakalar boyunca gözlerindeki mutluluk görülmeye değerdi. Bizler Altınordu Tire Futbol Okulu olarak çocuklarımızın hem iyi birey, hem iyi vatandaş hem de iyi futbolcu olmaları için varız. Önümüzdeki süreçlerde çok daha önemli başarılara imza atacağız. Düzenlediğimiz turnuvaya katılım gösteren tüm velilerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz” denildi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275