banner277
banner264

Tire'yi başarıyla temsil etti

Tireli atıcılık sporcusu Tayfun Çakır, Manisa’da düzenlenen Trap 2. Grand Prix Yarışması’nda ikinci oldu. Çakır ödülünü Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın elinden aldı.

banner288
Tire'yi başarıyla temsil etti
banner291


Tire’de yaşayan atıcılık sporcusu Tayfun Çakır, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından düzenlenen Trap 2. Grand Prix Yarışması’nda büyük bir başarı elde ederek ikinci oldu. Salihli’nin uluslararası standartlara sahip olan Trap Skeet Atış Poligonu’nda düzenlenen yarışmaya Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden yüzlerce sporcu katıldı. Cumartesi ve Pazar Günü olmak üzere toplamda 2 gün süren yarışmalar boyunca rakiplerini bir bir geride bırakan Tireli Sporcu Tayfun Çakır, finale kalmaya hak kazandı. Finalde 6 sporcu ile karşılaşan Çakır, şampiyonluğu çok az bir farkla kaçırarak ikinci oldu. Yarışma sonrası podyuma çıkan Çakır, ödülünü Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın elinden aldı. 

Yarışmanın ardından ilçeye dönen Tayfun Çakır, HaberTire Gazetesi’ne konuştu. Atıcılık sporunun öneminden bahseden Çakır, önümüzdeki sezon için şampiyonluk sözü verdi. Çakır, gençlerin bu spora yönlendirilmesinin her türlü kötü alışkanlıklardan kaçınma noktasında önemli rol üstleneceğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274