banner277
banner264

Engelli Türkiye şampiyonundan Tanrıseven’e ziyaret

Türkiye Şampiyonu olan görme engelli sporcumuz Enver Kala, Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’i makamında ziyaret etti. Tanrıseven, engellilerin spora teşvik edilmesi için her türlü desteği vereceklerini söyledi.

banner288
Engelli Türkiye şampiyonundan Tanrıseven’e ziyaret
banner291

Ziyarette Kala’ya, Toki Şehit Mehmet Çağlar Bölük Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Mutlu Gültekin eşlik etti.
Tire’de bir tavuk çiftliğinde işçi olarak çalışan %90 görme engelli Enver Kala, antrenörü Mutlu Gültekin ile hazırlandığı Atletizm Türkiye Şampiyonası’nda 1500 metre B3 18+ Büyük Erkekler kategorisinde yarıştı. 14 sporcunun yarıştığı kategoride Enver Kala 4,47’lik derecesiyle birinci oldu. Daha sonra 5000 metre B3 Erkekler kategorisinde de yarışan Kala Türkiye çapında 11 sporcunun yarıştığı bu kategoride 18,32’lik derecesiyle birinci oldu.
Kaymakam Tanrıseven ile sohbet eden Kala, Tanrıseven’e sportif başarı öyküsünü aktardı. Enver Kala, düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışmalarına devam ettiğini aktardı.
 

KAYMAKAM TANRISEVEN’DEN TEBRİK
Buluşmada Kaymakam Tanrıseven, engelli sporcu Enver Kala’nın spordaki başarısından gurur duyduğunu belirtti. Kala’yı bu güzel başarısından dolayı tebrik eden Tanrıseven, başarılarının artarak devam etmesini diledi. 
 

“ENGELLİ SPORCULARA DESTEK OLACAĞIZ”
Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, engellileri hayatın içine katmaya çalıştıklarını belirterek, engelli sporcuları da teşvik edeceklerini ve engellilerin çeşitli sportif dallarda faaliyet göstermesi için destek olacaklarını söyledi. Tanrıseven, “Tire’de bulunan engellilerin, sportif faaliyetlere katılarak, yaşamdan keyif almalarını ve başarılı olmalarını istiyoruz” dedi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276