banner277
banner264

Chopper bisikletiyle bütün ilgileri üzerine çekti

Tireli Bisiklet tutkunu Murat Göreli, ikinci Tire Bisiklet Şenliği’nde kendi imalatı olan Chopper Bisiklet ile bütün dikkatleri üzerine çekti.

banner288
Chopper bisikletiyle bütün ilgileri üzerine çekti
banner291

Ergün ÇELİK

Tire Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan ve bu yıl daha geniş katılımlı bir şekilde sürdürülen Tire 2. Bisiklet Şenliği hafta sonu Gölet Mevkii’nde gerçekleştirildi. İzmir ve Ege Bölgesi’nin çeşitli illerinden 350’yi aşkın bisikletçinin katıldığı şenlik, birbirinden renkli anlara sahne oldu. Şenliğinin en dikkat çeken bisikleti ise Tireli bisiklet tutkunu Murat Göreli’nin kendi imalatı olan Chopper Bisiklet idi. Göreli’nin kendi tasarımı ve imalatı olan Chopper Bisiklet, festivale katılan tüm davetlilerin ilgi odağı haline geldi.

SOSYAL MEDYA’DA GÖRDÜ KENDİSİ DE YAPTI

Tireli Bisiklet Tutkunu Murat Göreli Chopper Bisikletin hikâyesini ise şu şekilde anlatıyor;

“Bir gün Sosyal Medya’da dolaşırken Chopper Bisiklet görmüştüm. Bu bisikleti görünce çok etkilendim ve “Neden ben de yapmayayım?” dedim. O günden sonra hemen harekete geçtim. “Birilerinin hurdası diğerlerinin servetidir” diyerek bisikletimi çıkma ve hurda parçalardan oluşturdum. Böylelikle hem geri dönüşüm yapmış oldum hem de kendime sıra dışı bir bisiklet imal etmiş oldum. Bisikleti boş vakitlerimi değerlendirerek yaklaşık 1 yıl gibi bir sürede yaptım. Hayalim bu bisikleti 2. Tire Bisiklet Şenliği’ne yetiştirmekti. Başardım. Festival alanına girdiğimde herkes bana bakıyordu. Bisikletimi kullanmak isteyen, onunla resim çekinmek isteyenler oldu. Bisikletime gösterilen ilgiden çok memnunum. Son olarak bu bisikletimi imal etmemde büyük katkıları olan Adana’dan Yaşar Demir’e teşekkür ediyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275