banner277
banner264

19 Mayıs için atladı, gökyüzünde bayrağımızı dalgalandırdı

Tire’de yaşayan Mustafa Kuşçu, 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle yamaç paraşütüyle uçuş yaptı. Kuşçu, paraşütüne bağladığı Türk Bayrağıyla Tire semalarında tur attı.

banner288

Ergün ÇELİK

Tire’de yaklaşık 5 yıldır yamaç paraşütü sporuyla ilgilenen 38 yaşındaki Mustafa Kuşçu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na özel bir uçuş gerçekleştirdi. Paraşütüne bağladığı Türk Bayrağı ile Kaplan Köyü yakınlardaki 1060 rakımlı Ceritler Mevkii’nden çıkış yapan Kuşçu,  30 dakika boyunca gökyüzünde bayrağımızı dalgalandırdı. Selçuk Yolu üstünde bulunan boş bir araziye güvenli bir şekilde iniş yapan Kuşçu, burada bekleyen HaberTire ekibine konuştu. Sözlerine 19 Mayıs’ı kutlayarak başlayan Kuşçu, şöyle konuştu;

“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle şanlı bayrağımızı gökyüzünde dalgalandırdık. Ülke olarak zor dönemlerden geçiyoruz. Milli birlik ve beraberliğimiz bu noktada çok önemli. Çok şükür bayrağımızı dalgalandırdık. Yaklaşık 30 dakika uçuş yaptık. 1060 metreden uçuşa başladık. Tire’nin üzerinde gezdik. İnşallah bayrağımızı tekrar dalgalandırmak nasip olur”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274