banner277
banner264

Yücel Özen'den Tayfur Çiçek'e aynı sertlikte cevap

Tayfur Çiçek ve Yücel Özen arasındaki polemik tüm gerginliğiyle devam ederken, bu kez açıklama Yücel Özen’den geldi.

banner288
Yücel Özen'den Tayfur Çiçek'e aynı sertlikte cevap

 Tayfur Çiçek ve Yücel Özen arasındaki polemik tüm gerginliğiyle devam ederken, bu kez açıklama Yücel Özen’den geldi. 

Tayfur Çiçek’in kendisi hakkında yaptığı açıklamalara yazılı olarak cevap veren Yücel Özen, şu ifadelerde bulundu;

“Belediye Başkanının CHP İlçe merkezimizde ilçe başkanının adaylık açıklamasında basınımıza ve TV kanallarına yaptığı seviyesiz açıklamalarına bu kez ilk ve son olarak kendisinin
anlayacağı seviyesiz dille cevap vereceğim.

SON 2 YILI HATIRLAYALIM
CHP' nin, bütün şehir yasası geregi köyler dahil oy  kullanılacağı için seçimi  kazanacağımızı zaten  biliyorduk. Partimiz yetkililerine ilettik. Tire'nin bütün siyasi partileri bilir.  Tayfur Çiçek'in hangi partinin önde gittiğini bilmek gibi bir yeteneği vardır.
TV  kanalında söylediği gibi bizim fındık kadar beynimiz var ya. Kendisi koca  kafalıdır ve kocaman  beyni vardır haliyle. Gözleri hep kısıktır bu  nedenle burnu çok iyi parti  kokusu alır. Her seçim öncesi partileri kollar, matematik hocası ya hesaplar  not verir ve seçilecek  partiye abanır. Tek  özrü vardır seçildikten sonra yıllarca o partilere emek verenlere saldırır ve o koca koca partileri “TAYFUR PARTİSİ” yapmaya çalışır. Bu tavrını ANAP'ın ve DYP'nin eski yöneticileri iyi bilirler.
Tüm bunları bilmeyen o zamanların  ünlü belediye mütahhiti Gürsel  Erol DYP'li Tayfur Çiçeği Ankara ya götürerek CHP'li  Tayfur Çiçek'i  Kılıçdaroğlu'ndan  teslim almıştır.
Aylar önceden belli  idi bu ama parti içi demokrasicilik oyunu oynandı.  Adaylarımızın içinden Tayfur  Çiçek aday  yapıldı.
Genel merkezimizin görevlendirilmesine sadık davranarak  sayın Çulhaoğlu'nun isyan-tehdit ve saldırılarına rağmen elimizden  gelen tüm  katkıyı sağladık  örgüt olarak.


Önce ANAP'ın, sonra  DYP'nin  vagonuna inip,binen  altı ok  boyalı Tayfur  Çiçek  27  mart  günü Tire Belediye başkanı oldu. Tabi çok  sevindik 65 yıl sonra CHP'li bir belediyemiz  oldu. Birkaç  partilimiz  belediyenin askari  ücretli  çalışanı oldu.  Daha  doğrusu belediye taşeronu ilçe başkanımızın taşeronu oldu.
'Orda  bir belediye var uzakta  o belediye bizim  belediyemizdir.' türküsü CHP'ye oy  veren partililerimize yetti. Çok sevindik bu  sevinç  bize yetti...
Ama  Tayfur beye yetmedi. Yeğenlerinden  birini  koordinatör yedek  başkan  yaptı yetmedi... Yeğenlerden  diğerini  topçularımızın ve kulüplerimizin başkanı yaptı yetmedi... Belediye meclis üyelerinin  bir bölümünün  çocuklarını, damatlarını kendisinin ve eşinin  ailesinin belediye de sözleşmeli memur yaptı yetmedi... Eski iş ortağı belediye taşeron  mütahhitini CHP ilçe  başkanı yaptı yetmedi... Kendisini  Sn. Kılıçdaroğlun'a götürüp CHP adayı yapan Gürsel Erol'un  yeğenini özel kalem  müdürü- devlet memuru yaptı yetmedi... ANAP'ta  ve DYP'de  parti  emekçilerine  yaptığı  gibi CHP'nin duayen  siyasetçilerini  susturdu yetmedi... Eski  ortağı  ilçe başkanı  seçim  yapmadan  kongre delegelerini yazdı(  kara defterlerinde tahrivat- sahtecilik ile ilgili  savcılıkta yarğılamsı  sürüyor) yetmedi... yetmedi... yetmedi... yetmedi... ama biz Tire'li CHP'liler ANAP ve DYP  gibi  partimizi  ona  -eski  ortağına ve  Çiçek  şürekasına  teslim  etmeyecegiz.
Nasıl köy mallarını sattırmadık,aynı  inançla  belediyemizi de  karşıdan seyredeceğiz ama parti yönetimimizi  ona  teslim  etmeyeceğiz..


KÖY MALLARI  SATIŞI  YİNE  GÜNDEM.  ACABA  NİYE ?
Başkan olduktan sadece  yüz gün sonra daha köylere seçim  teşekkürüne bile gitmeden yasayla devrolunan köy arazilerinin satış kararını aldı meclisten.  Tüm hemşerilerimizin bildiği tartışmaları hem Tayfur bey hem  Aziz  Bey hem de CHP il  Başkanımızla yaptım. Büyükşehir başkanımız Aziz  Bey partimizin yazılı taahütlerine ve sözüne sadık  kalarak satışları durdurdu.  
Ama on dört ay sonra Tayfur bey bu konuyu ısıtıp tekrar  gündeme getirdi.  Matematik öğretmeni belediye başkanı yine hesap yapıyor. Ne topçulara  ne spor komplekslerine nede belediye işlerine para  yetmiyor. Yani  gündem  yine satmak... CHP itiraz etmezse zaten elinde tuttuğu köy malları satışının meclis kararını uygulayıp  oradan gelecek trilyonları  belediye kasasına aktarıp çiçekler içinde  ama binlerce sorun içinde yaşayan Tire halkına baka  baka  top oynayarak mutlu mutlu  yaşarlar... 

Ama CHP itiraz ederse.  O zaman ver  elini 4. parti.  Yani iktidar partisi.  Asıl niyet budur.
Yüzsüzce ve hatsizce kırk yıllıık  yoldaşım  Halil Çulhaoğlu'nu ve partisinin bir  üyesine hakareti  pişkince  dinleyen  ilçe başkanının yanında, kendisi  parti parti  gezerken benim nerdeyse  hayatımı verdiğim  CHP ilçe  binasında beni  hain ilan etmesinin asıl nedeni budur. Kendisini  partinin  sahibi ilan edip ilçe başkanına  bu adamları partiden ayıkla demesinin asıl nedeni budur.


MİLLETVEKİLLERİ'NİN ÇALIŞMASINA GELİNCE
Bizim  partimizde bu çalışmaları ilçe başkanı  programlar. Sözünü ettiği  çiçek  tesislerinde verdiği muhtar yemeklerine ilçe başkanı  tarafından sadece Sn.Aytun  Çıray. Sn.Balbay ve Sn.Hüseyin Sezer ismen davet edilmiştir.
Belediye başkanı makamı  Arap pınarından milletvekillerimize hakaret edip fetva vereceğine kendi yerel seçiminde “altı ok” boyalı Tayfur Çiçek oy veren hemşerilerimize teşekkür etmesini öğrensin önce... 
Belediye başkanı kendisine protokol ve toplantılarda mecburen merhaba  nasılsın dememi bile saygısızca ve terbiyesizce değerlendirmiştir.
Bundan böyle kendisini  selamlamayı  yeğenlerine, yalakalarına ve eski ortağı ilçe başkanına havale ediyorum...”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276