banner277
banner264

Ülkücüler, Türkmenler için ayakta

Tire Ülkü Ocakları, Suriye rejimi ve Rusya'nın Türkmenlere yönelik saldırılarını düzenledikleri basın açıklaması ile kınadı.

banner288
Ülkücüler, Türkmenler için ayakta
banner291

 Tire  Ülkü Ocakları, Suriye rejimi ve Rusya'nın Türkmenlere yönelik saldırılarını düzenledikleri basın açıklaması ile kınadı.Dilek AYVALI - Tire AA

Tire Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan Ülkü Ocakları Tire İlçe Başkanlığı yönetimi, Suriye’nin Türkmen Dağı bölgesinde Rusya ve Esed güçleri tarafından Türkmenlere yönelik saldırılara tepki gösterdi. Ülkü Ocakları Başkanı Cafer Tetik tarafından okunan basın açıklamasında Müslüman Türk coğrafyasında sessizliğin hat safhaya ulaştığına dikkat çekildi.
Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi;
Müslüman Türk coğrafyasında akan kan her geçen gün artmaktadır. Bu akan kanın sorumluları akan bu kan ile avuçlarını ovuşturmakta ve kirli planlarına ra vermeden devam etmektedir. Bayırbucak’ta bulunan Türkmen kardeşlerimize insanlıktan nasibini almamış hain ve soysuz, kirli işbirlikçiler, haçlı sefirleri ve Rus uşakları acımasız bir şekilde saldırmakta, çoluk çocuk ayırt etmeksizin masum soydaşlarımızı ve gözü yaşlı Türkmen analarımızı katletmektedirler.

CAN YANARKEN CANANI RAHAT OLANLARDAN DEĞİLİZ
Daha geçen hafta Güney Azerbaycan’daki soydaşlarımıza asimile ve küçük düşürme politikası uygulanmış ve hain politika tarafımızdan misliyle Türkiye çapında karşılık bulmuştur. Hal böyleyken Müslüman Türk coğrafyasında sessizlik hat safhaya ulaşmış adeta ellerine ve dillerine kelepçe vurulmuş gibi durmaktadır. ‘Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır’ Hadis-i şerifinden yola çıkarak bu işbirlikçi hain, soysuz teröristlere sesleniyoruz. Bizler can yanarken cananı rahat olanlardan değiliz. Bizim için Doğu Türkistan’daki masum kardeşimiz Azim ne ise Kerkük’te evi yıkılan Muhammed, Telafer’de vurulan Salihler İran’da susturulmaya çalıştırılan ve Türkmen dağında üzerine bomba atılan soydaşlarımız da odur.
Buradan bu yapılan haksızlıklara göz yummadığımızı belirtiyoruz ve Tire Ülkü Ocağı olarak 30 Kasım 2015 tarihine kadar yürütülecek olan, ‘Türkmen dağına 1 Umutta Sen Yolla’ adlı kampanyamıza vatandaşlarımızı ve ülküdaşlarımızı yardımda bulunmaya davet ediyoruz.
Basın açıklamasının ardından alanda toplanan yaklaşık yüz kişilik kalabalık Cumhuriyet Meydanı’ndan ayrıldı.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275