banner277
banner264

Tire CHP’den Cumhurbaşkanı hakkında suç duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mit Müsteşarı Hakan Fidan ve dönemin bakanları Beşir Atalay, Yalçın Akdoğan ve Valiler ile ilgili suç duyurusunda bulundu.

banner288

Ergün ÇELİK
Bugün saat 13:00’da Tire Adalet Sarayı önünde toplanan CHP Tire heyetine İl’den de destek geldi. CHP İl Başkan Yardımcısı Okan Karlıdağ ve İl Yöneticisi Yücel Özen’de Tire CHP’nin yaptığı suç duyurusunda hazır bulundu. CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar, suç duyurusunda bulunmadan önce bir basın açıklaması yaptı. Şenoyar yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;
“Ülkemizde yoğunlaşan terör eylemleri hepimizde derin bir üzüntüye neden olmaktadır.

“Çözüm Süreci” adı altında, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emir ve talimatıyla, AKP hükümeti üyeleri ve bürokratlarınca terör örgütünün lideri ve üyeleri ile bir dizi görüşmeler yapıldığı kamuoyunun malumudur. Buna karşın Genel Başkanımız ve Partimizin tüm kademelerince yapılan, sürecin parlamento temelinde yürütülmesi ve şeffaf olması uyarıları ise göz ardı edilmiştir.

Bu dönemde, terör örgütünün şehir yapılanmasını kuvvetlendirmesine ve örgütün şehir ve ilçe merkezlerine silah ve mühimmat depolamasına dönemin AKP hükümetinin Başbakanı, üyeleri ve bürokratlarınca göz yumulduğu, fırsat verildiği bilinmektedir. Hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan, valilere, kaymakamlara ve güvenlik güçlerine müdahale etmemeleri konusunda talimat verdiklerini bizzat ikrar etmiştir.

Gelinen süreçte AKP hükümetinin bu yardımları sayesinde güçlenen terör örgütü yeniden silahlı ve bombalı eylemlerine başlamıştır.

Terörün bu denli yoğunlaşmasında terör örgütünün tahkimat yapmasına göz yuman ve bürokratlara bu konuda emir, talimat veren dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, dönemin AKP’li hükümet üyeleri ve bürokratlarının bu eylemleri “Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık” suçunu oluşturmaktadır. 

Bu nedenle Recep Tayyip Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Beşir Atalay, Yalçın Akdoğan, Efkan Ala, Hakan Fidan, İl Valileri, MİT ve ilgili kamu görevlileri hakkında “Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık” suçundan suç duyurusunda bulunuyoruz”YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274