banner277
banner264

Sadrettin Yakuter, Ak Parti’ye geçti

Uzun Yıllar Refah Partisi ve Saadet Partisi’nde siyaset yapan eski Tire Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Sadrettin Yakuter geçtiğimiz gün Ak Parti saflarına katıldı.

banner288
Sadrettin Yakuter, Ak Parti’ye geçti
banner291

Fatih ŞAŞMAZ - TİRE İHA

1990 yılından bu yana siyasetin içinde olan ve dürüst kişiliği ile her kesimin takdirini kazan Sadrettin Yakuter’e geçtiğimiz gün Tire Belevi Yolu temel atma töreninin ardından ulaştırma bakanı Ahmet Arslan tarafından Ak Parti rozeti takıldı. Geçtiğimiz haftalarda  Demokrat Partiden Ak Partiye katılan Hasan Sarp, Halil Güreşen, Barış güreşen ve Sadrettin Yakuter için  Kesikbaş kahvesinde  partililerinde katılımı ile rozet takma töreni yapıldı. Rozetlerini ise Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan taktı.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Sadrettin Yakuter “1990 yılından beri siyasetin içindeyim. Ak Parti’ye geçme kararı aldım. Geçme nedenim ise ülkemizde yaşanan gezi olayları, 17 -25 Aralık olayları ve ardından haince planlanan darbe girişimi. Ben düşmanın okuna bakarım o  ok nerden geliyorsa ben bu okun karşı tarafında olmam lazım. Değişen ve gelişen olaylar karşısında fikirlerini değiştirmeyen insanlar ya delidir ya ölüdür. Eğer mücadele vatan mücadelesi ise siyasette doğru yerde doğru hizmeti vermemiz gerekir. Çıktığımız bu kutlu yolda Allah Utandırmasın” dedi.

 Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2017, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275