banner277
banner264

Millet İttifakı gençleri iftarda buluştular

Millet İttifakı mensubu partilerin gençleri, Tire’de kendilerinin organize ettiği iftar yemeğinde buluştular.

banner288

Ercan ÇELİK

Geçtiğimiz gün Tire Tuana Düğün Salonu’nda iftar yemeği organize eden gençler, birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti mensubu gençler, oldukça gergin geçen seçim atmosferinde, dostluk ve birlik doğrultusunda anlamlı bir etkinliğe imza attılar.

İftar yemeklerini self servis olarak alıp masaya geçen gençler, ezanın okunmasıyla oruçlarını açtılar ve dualarını yaptılar.

Ardından tüm millet ittifakı gençleri adına hazırlanan ortak manifestoyu ise CHP Tire Eski Gençlik Kolları Başkanı Görkem Çolak okudu. Konuşmada şu ifadeler yer aldı; “Değerli Cumhuriyet Halk Partisi, Saadet Partisi, İyi Parti ve Demokrat Partisi genç kardeşlerimi barış, huzur ve kardeşlik ile sizleri selamlıyorum.

Değerli Tire Halkımıza kamuoyu önünde ortak bildirimizi sizlerin huzurunda açıklıyoruz.

Farklı yaşam tarzı ve siyasal görüşü olan toplumsal kesimlerin demokratik ilkeler etrafında sağlayacakları uzlaşma, milletimizin ihitayacı olan barış, huzur ve istikrarın ön şartıdır. Çünkü demokrasilerde seçim kanunu kanunların anasıdır. Ve esasında bir uzlaşma rejimi olan demokrasinin en temel taşıdır.

Siyasi partiler ve seçim kanunlarında yapılan yeni düzenlemeler milli iradenin tecellisini engellemek üzerine kurulmuş tuzak ve hileler ile doludur. Demokrasi mücadelesinde millet iradesinin önündeki bu tuzakları ortadan kaldırmak demokrasiye inanmış siyasi partilerin ilk ve temel görevidir. Bu iş birliğinin temel amacı tuzak ve hileleri aşıp milli iradenin tecellisini sağlayarak, mutlak kuvvetler ayrılığına dayalı güçlü meclisin olduğu güçlü bir Türkiye yaratmaktır. Ayrıca ifade etmek isteriz ki, millet ittifakın içerisinde yer alan biz dört siyasi parti olarak, şüphesiz sorunlara farklı çözüm yollarımızı ve farklı dünya görüşlerimizi muhafaza ediyoruz.Bu iddia ve amaçla bir araya geldik milletvekilleri seçimi için bir iş birliği kararı verdik. Ve ittifak kurduk bu ittifakımızın adı Millet ittifakıdır.

İttifakımızın genç arkadaşları bu iradeli tutumumuz milletimiz ve ülkemiz için gelecek güzel günlerimize attığımız ilk adımdır. Millet ittifakı ülkemizin aydınlık geleceğinin teminatıdır. Toplumsal ayrışma ve kutuplaşmaya son verme, halkımızın özlediği huzur, barış ve güven ortamını sağlamak. Ülkemizin siyasal sistemini bir an önce normalleştirmek, rekabetçi demokratik siyasal zemini yeniden inşa etmek, hukukun üstünlüğü, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığını sağlamak, başta ifade ve basın özgürlüğü olmak üzere bütün hak ve özgürlüklerin hakkıyla kullanılmasını sağlamak ilkelerini hayata geçirmek üzere bir araya gelen Millet İttifakımız ruhunu ve kudretini kurucu değerimiz ve zeminimiz olan kuvayi milliyeden alır. Bu ruh ve kudret ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaya muktedirdir.Bu ittifakın en büyük görevide biz genç arkadaşlara düşmektedir. Çünkü gençlik geçmişten bu yana hep değişimin öncüsü olmuştur.Bu sebeple özveriyle, yorulmak nedir bilmeden çalışmaya devam ederken unutmamamız gereken şey ünlü usta şair NAZIM HİKMETİN DE dediği gibi

Dört nala gelip uzak Asyadan

Akdenize bir kısrak başı gibi uzanan

Bu memleket bizim

Bilekler kan içinde

Dişler kenetli

Ayaklar çıplak

Ve ipek bir halıya benzeyen toprak

Bu cehennem, bu cennet bizim

Kapansın el kapıları

Bir daha açılmasın

Yok edin insanın insana kulluğunu

Bu davet bizim

Hepinize katılımlarınız için teşekkür ve şükranlarımı sunarken. Tekrar ve tekrar altını çizmek isteriz ki Başaracağız, başaracağız, başaracağız.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276