banner277
banner264

Hocalı, “katliam” değil “soykırım”dır!

Tire Ülkü Ocakları’ndan, Hocalı Soykırımı ile ilgili yapılan açıklamada, Dış İşleri Bakanlığı’nın bu soykırımı sadece “katliam” olarak dile getirmesine tepki gösterildi.

banner288
Hocalı, “katliam” değil “soykırım”dır!
banner291

                                             

Ercan ÇELİK

 

Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesinde Hocalı kasabasında Ermeniler tarafından Türklere soykırım yapılmasının yıl dönümü olan 26 Şubat’ta Tire Ülkü Ocakları’ndan bir basın açıklaması yapıldı. Tire Ülkü Ocakları Başkanı Cafer Tetik’in yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı;  “26 şubat 1992 tarihinde yeni bağımsızlığını kazanmış Azerbeycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında ermeni kuvvetler yüzlerce Türk'ü katletmiş ve soykırıma mağruz bırakmıştır. Birçoğu kadın ve çocuk 613 kişi hayatını kaybetmiş ve binlerce insan esir alınmıştır. Hocalı son yüz yılın en acımasız katliamı olarak tarihe geçmiştir. Bugün 24. Yılını dolduran Hocalı Soykırımı birçok ülke tarafından soykırım olarak kabul görülmesine rağmen geçtiğimiz yıllarda ülkemizde dış işleri bakanlığı bu kanlı soykırıma sadece "Katliam" diyebilmiştir.

 Tarih boyunca savaşlarda asla sivilleri hedef almayan, her döneminde dünyaya insanlık dersi veren Türk Milleti bu vahşet karşısında ne yazıkki dünya kamuoyuna sesini duyuramamış, duyurmaya çalıştığında da dış güçlerin baskısına maruz kalmıştır. Biz Tire Ülkü Ocakları olarak Azerbaycandaki Türk kardeşlerimize yapılan bu katliamın acılarını derinden hissediyoruz ve katliamı kınıyoruz. Bu vahşet ve haksızlık karşısında "Azerbaycan yalnız değildir"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276