banner277
banner264

Güneşin Kadınları İzmir Kooperatifi, Tire'de Törenle Açıldı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener önderliğinde iki yıl önce başlayan, Kadın Politikaları Başkanı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu koordinatörlüğünde kurulan Güneşin Kadınları Girişim ve Üretim Kooperatifi "Güneşin Kadınları İzmir" Kadın girişimi ve İşletme Kooperatifi Tire'de açıldı.

banner288

Açılışa İYİ Parti TBMM Gurup Başkan Vekili Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı İzmir Milletvekili Aytun Çıray, İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar,  Tire Kaymakamı Fatih  Çobanoğlu, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve eşi Necibe Duran, İYİ Parti İzmir Kadın Politikaları Başkanı ve  Güneşin Kadınları İzmir Başkanı Sibel Özöktem, CHP Tire İlçe Başkanı, Şenol Sardoğan, İYİ Parti Tire İlçe Başkanı Yüksel Şenyurt ve çok sayıda davetli katıldı. Kadınların ekonomik açıdan güçlenmesinin amaçlandığı kooperatifin açılışında Dervişoğlu, Çıray, Yanıkömeroğlu, Kırkpınar ve Özöktem, konuşma yaptı.

ÖZÖKTEM: “HEDEF ULAŞMAK İÇİN TİRE’DEYİZ”

Özöktem yaptığı konuşmada şunları söyledi: "İzmir İYİ Kadınlar olarak Genel Başkanımızın kadın üretiminin desteklenmesi konusunda gösterdiği hedefe ulaşabilmek için İzmir’de Tire’de varız. Kooperatiflerimizde gerek kadınlarımız tarafından üretilen gıda maddeleri, gerekse el emeği ürünlerinin yanı sıra, unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarımızdan da örnekler bulabilirsiniz. İYİ Parti’nin yükselen güneş gibi kadınlarımızın da güçlendiği güçlü ve müreffeh bir Türkiye için Güneşin Kadınları’nın 100’üncüsü de aynı heyecan ile açmak dileğiyle…”

DERVİŞOĞLU: “İYİLER AİLESİ BÜYÜYOR”

TBMM İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, “İYİ’ler ailesi her geçen gün büyüyor. Emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum. Emeklerinizle var olmuş, her geçen gün büyümüş bu ailenin Cenab-ı Allah devleti yöneteceği günleri de gösterecektir.” dedi. 

KIRKPINAR: “PARTİMİZ HER ALANDA BÜYÜYOR”

İYİ Parti’nin her alanda giderek büyüdüğüne dikkati çekerek açıklamalarda bulunan İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, “Partimizin her alanda büyürken bunu görenlerin de ödü kopuyor. İlmek ilmek işlenmiş olan Güneşin Kadınları Kooperatifi’nde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Meseleye diğer boyutuyla baktığında kadının elinin değdiği yere zarafet ve bereket yağar. İnşallah kadın kooperatifimiz, zarafetli olduğu kadar bereketli de bir kooperatif olacaktır” diye konuştu.

ÇIRAY: “İZMİR, MEDENİYETİN EN ÖNEMLİ ÖRNEKLERİNDENDİR”

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Çıray ise, “Bir toplumun medeniyet yolunda ilerlemesini sağlayacak olan kadınlardır. İzmir, medeniyetin en önemli örneklerinden birisidir. Bu medeni yolda kadının attığı güzel bir adımı hep birlikte kutluyoruz.

BAŞKAN DURAN, TEŞEKKÜR ETTİ

Açılışın ardından bir açıklama yapan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, “İYİ Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendinin önderliğinde iki yıl önce başlayan, Kadın Politikaları Başkanı Sayın Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu hanımefendinin koordinatörlüğünde kurulan Güneşin Kadınları Girişim ve Üretim Kooperatifi Güneşin Kadınları İzmir'i Tire'de açmaktan son derece memnuniyet duyduk. Bu organizasyonun yapılmasında emeği geçen herkesi kutluyorum. Biz büyük bir aileyiz." Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276