banner277
banner264

Görkem Çolak Kıbrıs’ta İzmir’i Temsil etti

Cumhuriyet Halk Partisi Tire Gençlik Kolları Başkanı Görkem Çolak, Kıbrıs’ta yapılan CHP Eğitim Kampı’nda İzmir’i temsil etti.

banner288
Görkem Çolak Kıbrıs’ta İzmir’i Temsil etti
banner291

Ergün ÇELİK

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sorumlusu Mustafa Yörükçü’nün daveti üzerine Kıbrıs’a giden CHP Tire Gençlik Kolları Başkanı Görkem Çolak, Kıbrıs’ta her yıl düzenlenen eğitim kampına katıldı. Türkiye’nin çeşitli illerinden çok sayıda temsilcinin katıldığı kampa, İzmir’i temsilen Görkem Çolak seçildi. 22-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen eğitim kampında; Kılcal damar örgütlenmesi, siyasette ve toplumda kadın, demokrasi kültürü, yerel yönetimler ve belediyecilik kültürü ve etkileyici konuşma teknikleri alanlarında eğitimler verildi. Eğitim Kampı’na Türkiye’den CHP Genel Başkan Özel Danışmanı Recep Cengiz, CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Genel Başkan Miting Sunucusu Barış Bozkurt, İstanbul Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Tatlı Su Belediye Başkanı Hayri Orçun, CHP Şehzadeler Gençlik Kolları Başkanı Özge Arslan gibi isimler de katıldı. Toplamda 4 gün süren eğitimlerin ardından açıklama yapan CHP Tire Gençlik Kolları Başkanı Görkem Çolak, İzmir’i en iyi şekilde temsil ettiğini söyledi. Çolak açıklamasında;

“Öncellikle bütün İzmir halkına Kıbrıs’tan selamlar getirdim. Orda sıcaklık aynı bizim buralar gibi insanlar içten ve samimiler. Kıbrıs örgütüne de halkına da İzmir’i İzmirliyi anlattım. Türkiye'nin yaşam kalitesini artıran belediyeciliğiyle örnek olan İzmir’in başarısını anlattım. Tatlı Su Belediye Başkanı’na Tiremizin el yapımı meşhur keçesini hediye ettim. Aldığımız eğitim bizler için o kadar çok önemliydi ki Gençlik Kolları siyasi ahlakın, ideolojinin, örgütlenmenin öğrenildiği ve ülkesi için projeler üreten gençlerin olduğu yerler olduğunu tekrardan anlamış olduk. Bu yüzden kampınızı çok değerli buluyorum. Kampın kazandırdığı sadece eğitim olmadı bizim için çok sayıda dost edindik ve Tire gençlik örgütü olarak Girne gençlik örgütüyle kardeş örgüt olduk. Böyle bir kamp, biz Tire örgütü olarak da yapabilir Türkiye’nin çeşitli yerlerinden milletvekillerimizi gençlik örgütlerimizi çağırabiliriz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274