banner277
banner264

Falakalı’dan Şenoyar’a: “Hadsizlik, Densizlik!”

AK Partili Falakalı'dan, CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar’ın kadın görselli 'dikkat çekme' paylaşımına tepki: “Bu hadsizliğin ve densizliğin hesabı sorulmalıdır!”

banner288
Falakalı’dan Şenoyar’a: “Hadsizlik, Densizlik!”
banner291

CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar’ın, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından bir kadın fotoğrafı kullanarak yaptığı paylaşıma AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı sert tepki gösterdi.

CHP Tire ilçe Başkanı Hakan Şenoyar, Kartal Dağı’ndaki mermer ocakları ile ilgili paylaşımında yarı çıplak kadın görseli kullandı. Ardından gelen tepkiler üzerine görseli değiştirdi. Konu ile alakalı açıklama yapan AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı, “Hakan Şenoyar’ın kendi ifadesi ile “dikkat çekmek için” yarı çıplak kadın görseli kullanması, kadınları cinsel meta olarak gören cinsiyetçi bir zihniyetin ürünüdür. Kadına şiddet ve kadınlarımızın maruz kaldığı cinsiyetçi ayrımcılıkla mücadele ettiğimiz bugünlerde yapılan bu paylaşım, CHP Tire İlçe Başkanının kadınlarımıza bakış açısını gözler önüne sermiştir. Bu densiz ve haddini aşan davranışa, herkesten önce CHP’li kadınların tepki vermesini beklerdik. Biz AK Parti Tire İlçe Teşkilatı olarak, Şenoyar’ı kınıyor ve kendisini tüm kadınlarımızdan özür dilemeye davet ediyoruz.” diye konuştu.

Şenoyar’ın paylaşımında yarı çıplak kadın görseli kullanmasının tüm kadınlara hakaret niteliği taşıdığını belirten AK Parti Tire İlçe Kadın Kolları Başkanı Meral Ünalan ise, “ Bizler,  kadınlarımızın ayakları üstünde durması, güçlü ve söz sahibi bireyler olarak toplumda öncü olması hususunda insan üstü gayret gösterirken; günümüzde kadın bedenini cinsel nesne haline dönüştürerek istismar etme hakkını kendinde bulan bu çirkin zihniyetin taşıyıcılığını yapan Hakan Şenoyar’ı tüm kadınlardan özür dilemeye ve CHP İzmir Örgütü’nü bu densizlik karşısında aksiyon almaya davet ediyoruz.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2021, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275