banner277
banner264

Falakalı: "Tire Müzesi ve eserler Tire'de kalacak!"

Tire Müzesi’nin ve envanterinin akıbetinin ne olacağı tartışmalarına Ak Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı açıklık getirdi.

banner288
Falakalı: "Tire Müzesi ve eserler Tire'de kalacak!"

İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta ile binanın sağlıklı bir yapı haline gelmesi için aylardır çaba harcadıklarını belirten Falakalı, ‘Tire Müze Binası için uzun yıllar önce  ‘depreme dayanıksızdır’ raporu verilmiştir. Son zamanlarda ise ortaya çıkan yalıtım problemi de göz önüne alınarak binamızın yenilenmesi kaçınılmaz olmuştur. Tire Müzesi bizim simgemiz ve değerimizdir. İl Başkanımız Sayın Kerem Ali Sürekli ve İl Yöneticimiz Sayın Deniz Doğan tarafından da çalışmalar zaten yapılmaktadır. Ancak konu hakkında gerçek bilgiye sahip olmayanların aydınlanması gerekmektedir. Kısa zaman önce şehrimizde müze envanterinin başka bir ilçeye taşınacağı ve orada sergileneceği şeklinde tartışmalar başlamıştır. Böyle bir düşünce olmadığı için kimsenin telaşlanmasına gerek yoktur. Müze binamız yeniden yapılacak. Bu süre zarfında Müze envanterinin Tire içinde uygun bir yer bulunup oraya taşınmasını ve sergilenmeye devam edilmesini planlıyoruz. Konuyla alakalı önümüzdeki günlerde İl Müdürü Sayın Karaçanta ile birlikte  Tire’de etüt çalışması yapılacaktır.’ diye konuştu. Konuyu yakından takip eden İl Başkanımız Kerem Ali Sürekli Bey’e, Tire İlçemize katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.’  diye konuştu.


Antik zamanlardan itibaren Tire’nin statejik konuma sahip, tarihi şehirlerden biri olduğuna dikkat çeken Falakalı ‘Ne şanslıyız ki Tire gibi tarih kokan bir kentte yaşıyoruz. Geçmişin izlerinden feyz alıp geleceği inşa ediyoruz. Ak Parti olarak halkımızın talepleri doğrultusunda ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bugüne kadar tarihimize özenle sahip çıktık, yarın da bu doğrultuda hareket etmeye devam edeceğiz. Hemşerilerimiz müsterih olsun, Tire Müzesi ve eserleri Tire’de kalmaya devam edecek.’ şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276