banner277
banner264

Çulhaoğlu birlik ve beraberlik mesajı verdi

Eski Bayındırlık Bakanı Halil Çulhaoğlu, CHP Tire İlçe Başkanı Şenol Sardoğan’ın adaylık toplantısında konuştu. Çulhaoğlu yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi.

banner288

 Eski Bayındırlık Bakanı Halil Çulhaoğlu, CHP Tire İlçe Başkanı Şenol Sardoğan’ın adaylık toplantısında konuştu. Çulhaoğlu yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Ergün ÇELİK

Geçtiğimiz günlerde CHP Tire İlçe Başkanı Şenol Sardoğan, 1 Aralık’ta yapılacak olan ilçe kongresinde başkan adayı olduğunu resmen açıklamıştı. Sardoğan’ın düzenlediği adaylık toplantısına Eski Bayındırlık Bakanı Halil Çulhaoğlu da katılmıştı. CHP’nin ayrışmaya değil birleşmeye ihtiyacı olduğunu hatırlatan Çulhaoğlu, düzenlenen toplantıda önemli mesajlar verdi. CHP’nin Tire’de daha ileri seviyelere taşınması gerektiğini Çulhaoğlu konuşmasında; “Hepimiz zor bir süreçten geçtik. Görünüyor ki Cumhuriyet Halk Partisi Tire’de olduğu gibi Türkiye genelinde de başarısını artırmak zorundadır. Türkiye’ye baktığımız şu koşullarda ülkenin bir sivil darbeyle karşı karşıya olduğunu görüyoruz. Muhalefetin tüm kesimleriyle halkın iletişiminin kesildiği, bütün kurumların ele geçirildiği, bütün kurumların iktidar adına çalıştığı bir dönemden geçiyoruz. Bizler, kendi içimizdeki dayanışmamızı, desteğimizi ve güvenimizi artırmak zorundayız. İçeride hepimiz birbirimize karşı herşeyi söyleyebiliriz ama dışarda tek vücut olmak zorundayız. CHP’nin ayrışmaya değil birleşmeye ihtiyacı vardır. Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı vardır. Türkiye’de CHP güçlenerek yolunda devam etmek zorundadır. Bizler de bu konuda üstümüze düşen her görevi yapmak zorundayız. Benim dileğim; birbirimizi kırmadan, birbirimizi üzmeden, birbirimize destek olarak ve mümkünse adayları çoğaltamadan yolumuza devam etmektir. Ben Tire’den bunları kendi düşüncem olarak ifade ediyorum. Önümüzdeki günlerde çok daha güzel başarılar bizimle olacak. Bugün adaylığını açıklayan Şenol Sardoğan’a başarılar diliyorum. Daha gençleşmiş bir kadroyla mücadele etsin istiyorum. Kadınların daha ağırlıklı olduğu bir liste olsun istiyorum. Çünkü kadın olmadan cumhuriyet olmaz. Kadının varlığıyla cumhuriyet olur. Kadınlara artık dişi değil, kişi olarak bakıldığı zaman bu cumhuriyet hak ettiği değerleri bulur. Bugün adaylığını açıklayan Şenol Sardoğan’a başarılar diliyorum. Sardoğan’ın çok iyi bir kadro kuracağından eminim. Aday olacak diğer arkadaşlarımız da çağırırlarsa buraya geleceğiz ve burada onlar adına da konuşacağız.” ifadelerine yer verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276