banner277
banner264

Çeltikcoğlu’ndan Tire’ye TOKİ müjdesi

Ak Parti Tire İlçe Başkanı Mehmet Çeltikcoğlu, Tire’de yaşayan emekli vatandaşlara yönelik yapılacak olan TOKİ konutlarının inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacağını söyledi.

banner288

Ergün ÇELİK

 

Ak Parti Tire İlçe Başkanı Mehmet Çeltikcoğlu Tirelilere müjde üstüne müjde veriyor. Geçtiğimiz aylarda yapılan Ankara ziyaretinin detaylarını HaberTire Gazetesi’ne anlatan Çeltikcoğlu, öncelikli olarak emekli vatandaşların faydalanabileceği TOKİ 3. Etap’ın çalışmalarına başalanacağını söyledi. Çeltikcoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Tire halkına, özellikle de emekli vatandaşlarımıza güzel haberlerimiz var. 1 Kasım seçimlerinden önce Sayın Başbakanımızın bir sözü vardı. Başbakanımız, Emekli vatandaşlarımıza 200-250 TL gibi düşük ödemelerle ev sahibi yapacağımızı söylemişti. Geçtiğimiz 13 Ocak tarihinde Ankara’ya yaptığımız ziyarette TOKİ Başkanlığımızı da ziyaret ettik.,

Biliyorsunuz daha önceki yıllarda 1.Etapta 320 konut, 2.Etapta 280 konut olmak üzere toplam 600 konut inşaa ederek TOKİ Mahallesi adı altında bir mahalle oluşturduk. Bu konutlarda yaşayan vatandaşlarımız şu anda son derece mutlu ve memnunlar. Aynı alanda boş parsellerimiz vardı. Ankara’daki TOKİ ziyaretimiz esnasında  özellikler Tireli emekli vatandaşlarımızın talebini TOKİ Başkanımıza ilettik. Sağolsun kendisi de bizlerin yanında Daire Müdürü’ne talimat verdi. Şu anda Tire’deki 3. Etap’ın projelendirme çalışması devam ediyor. Çok katlı olmaksızın yeni mimari şekilleriyle 300-350 konutun inşaatına kısa süre içerisinde başayacağız. Bu konutlardan üzerine kayıtlı meskeni, evi olmayan tüm emekli vatandaşlarımız faydalanabilecek. Böyle bir projeyi Tire’ye kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276