banner277
banner264

Başkan Çiçek, Çiniyeri ve Yeğenli’de

Tire Belediye Başkanı ve Demokratik Sol Parti Tire Belediye Başkan Adayı Tayfur Çiçek, Çiniyeri ve Yeğenli Mahallelerini ziyaret etti.

banner288
Başkan Çiçek, Çiniyeri ve Yeğenli’de

Oldukça kalabalık bir topluluğa seslenen Başkan Tayfur Çiçek, kendi döneminde yapılan projeleri anlattı. Başkan Çiçek konuşmasını yaparken masasına getirilen bir mum şaşkınlık yarattı. Çiniyerili sakinler “Başkanım bu mumu bilerek getirdik. Siz giderseniz sizi mumla arayacağız” dediler.

BELEDİYECİLİĞİ BİLMİYORLAR

Sözlerine neden DSP’den aday olduğunu açıklayarak başlayan Tayfur Çiçek, Tireli seçmenin oylarına ve tercihine saygı duyulmadığını anlattı. 64 yıl sonra seçim kazanan partinin ne kendisini ne de aday adayı olan 5 ismi tercih etmemesinin, Tire’nin pazarlık masasında birilerine hediye edilme çabası olarak gördüğünü ifade etti. Son güne kadar yanlışın düzeltilmesi için beklediğini ancak Tire’ in Ankara’dan yönetilmemesi için aday olmak durumunda kaldığını açıkladı. Başkan Çiçek, belediyeciliği bilmeyenlere Tire’yi bırakmak istemediğini de sözlerine ekled. Tire Belediye Başkanı Çiçek “Birisi çıkıyor, Gökçen Efe Heykeli’ni yıkarak Adliye Meydanı’nı minibüslerin garajı haline getirmek istediğini söylüyor. Diğerinin ilk projesi ise stadyumun adını değiştirmek oluyor. Tire’nin beklediği belediyecilik anlayışı bu değil. Tire’nin kaybedecek 5 senesi yok. Hizmet ve proje diye açıkladıkları mezbaha, hal, otopark, yol, su ve alt yapı çalışmaları tamamen Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet alanında. 2014 yılından bu bu hizmetler ilçe belediyelerinin elinden alındı. Aday olmadan önce belediyeler kanunu okumanız gerekiyor. Sizleri başkaları yönetmesin, aday olanları Ankara yönetmesin. Tire’nin 5 sene kaybetmeye tahammülü yok” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276