banner277
banner264

Obezite’ye dikkat çektiler

Dünya Obezite Günü, Tire’de onlarca kişi tarafından bisiklet sürüşü ve yürüyüşle kutlandı. Kaymakam Çobanoğlu da bisikletiyle korteje katıldı.

banner288

Ercan ÇELİK

Obeziteye dikkat çekmek ve bu konuda toplumda farkındalık yaratmak amacıyla Tire İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ulvi Toprak da katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda Fatih Ortaokulu ve Kurtuluş Ortaokulu öğrencileri tarafından yapılan mini konser ve halk oyunları gösterisi, izleyenlerin beğenisini topladı. Buradaki etkinliğin ardından bisikletlerine binen Tire Bisiklet Derneği üyeleri ve bisikletseverler, bu kez obezite konusunda farkındalık yaratmak için pedal bastılar. Onlarca bisikletten oluşan kortej, Tire’nin dört bir yanını gezdi. Bisiklet kortejine en önde kendi bisikletiyle katılan Kaymakam Fatih Çobanoğlu, kortej boyunca pedal bastı.

Birçok vatandaş da etkinliğe yürüyüş yaparak katıldı. İstasyon Caddesi boyunca yürüyüş yapan grup, daha sonra tekrar Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274