banner277
banner264

Kellere Kötü Haber ! 

İzmir Özel Demiderm Polikliniği nde görevli Medikal Estetik Uzmanı Dr. Mehmet Emin Öznur, saç dökülmesinde kullanılan bazı ilaçların erkeklerin cinsel sağlığının olumsuz etkileyebildiğini açıkladı.

banner288
Kellere Kötü Haber ! 

Dr. Öznur, saç sağlığı tedavisinde ilaç veya bitkisel ürün kullanmadan önce mutlaka doktora danışılması gerektiğinin altını çizdi. 
Saç dökülmesi konusunda etkili olan ilaçların bazılarının yan etkileri olabildiğine dikkat çeken Özel Demiderm Polikliniği Saç Ekim Merkezi'nde görevli Dr. Mehmet Emin Öznur, "Yapılan bilimsel araştırmalara göre saç dökülmesini önleyen bazı ilaçlar , erkek testosteron hormonunun dihidrotestosterona (DHT) dönüşümünü azaltarak saç dökülmesini durdurmaktadır. Yüksek DHT oranları saç derisindeki saç köklerinin küçülmesine ve saç dökülmesine neden olur. DHT'nin ereksiyona ulaşmada bazı zorluklar ve cinsel işlev bozukluklarına yol açabilir.  Daha düşük orandaki hastalarda ise testis ağrısı ve ansikyete gelişebilir" dedi. 
 

Türkiye Saç Ekiminin Merkezi Olacak
Stres, endişe, uyku düzenindeki bozulmalar, sağlıklı beslenme, kronik hastalıklar ve genetik faktörlerin saç sağlığını olumsuz etkilediğini anlatan Dr. Öznur,  PRP Uygulaması'nın saç sorunlarının tedavisinde en sık kullanılan yöntemlerden biri olduğunu söyledi. PRP veya tıbbi tedavilerle saç dökülmesinin önüne geçilemediği durumlarda, saç ekiminin kaçınılmaz olduğuna dikkat çeken Dr. Öznur, "Gerek İzmir, gerekse İstanbul'daki kliniklerimiz saç ekimi konusunda oldukça başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Saç ekimi, bacasız sanayi olan sağlık turizmi açısından da ülkemize önemli bir döviz girdisi sağlamaktadır. Ülkemiz çok yakında Avrupa ve Ortadoğu'da lider konuma yükseklecektir" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276