banner277
banner264

Emet Müftülüğü’nden iftar

Kütahya’nın Emet ilçe Müftülüğü tarafından engelli vatandaşlara iftar yemeği verildi.İlçe merkezi ve köylerinde yaşayan engelli vatandaşlara aileleri ile birlikte iftar daveti verildi. Emet Müftüsü İsmail Temur, yaptığı açıklamada,...

banner288
Emet Müftülüğü’nden iftar
banner291

Kütahya’nın Emet ilçe Müftülüğü tarafından engelli vatandaşlara iftar yemeği verildi.

İlçe merkezi ve köylerinde yaşayan engelli vatandaşlara aileleri ile birlikte iftar daveti verildi. Emet Müftüsü İsmail Temur, yaptığı açıklamada, ’’ İlçede göreve başladığımız günden beri engelli kardeşlerimize kolaylık sağlasın diye bazı camilerimizde engelli rampaları yaptırdık, ayrıca yukarı pazar yerinde bulunan diyanet vakfına ait dükkanı bir kitaplık oluşturarak engelliler okuma salonu olarak tahsis ettik. Ayrıca engelli kardeşlerimizin talep etmeleri halinde belirli bir saatte bir din görevlisi personelimizi Kur’an-ı Kerim öğretmek üzere görevlendirmeye hazırız. İftar yemeğine katılan herkese teşekkür ediyorum. Tüm İslam Aleminin Kadir Gecesi’nin mübarek olmasını diliyorum’’ dedi.

Davete icabet eden engelli vatandaşlar ve aileleri, ilçe Müftüsü İsmail Temur’a böyle bir programı düzenleyip kendilerini davet etmesi dolayısıyla teşekkür ettiler. (YD-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner276