banner277
banner264

Domates ve biber fiyatları arttı

Son günlerde Ege ve Akdeniz’de şiddetli yağışların olması ve seraların zarar görmesi, Kütahya’nın Asalanapa ilçesinde domates ve biber fiyatlarının artmasına neden oldu.Aslanapa ilçesinde yaşayan Ömer Paşa, yaptığı açıklamada,...

banner288
Domates ve biber fiyatları arttı
banner291

Son günlerde Ege ve Akdeniz’de şiddetli yağışların olması ve seraların zarar görmesi, Kütahya’nın Asalanapa ilçesinde domates ve biber fiyatlarının artmasına neden oldu.

Aslanapa ilçesinde yaşayan Ömer Paşa, yaptığı açıklamada, ’’Geçen hafta 2 ile 3 lira arasında aldığımız domatesi bu hafta yüzde yüz zamlanmış vaziyette. Şu anda 4 ile 6 lira arasında kalitesine göre alabiliyoruz. Aynı şekilde biber fiyatlarında da yüzde yüz artış görüyoruz. Pazarcı esnafına sorduğumuzda Antalya’da yerinde çok pahalı olduğunu, şuanda liraya yerinden aldıklarını ve nakliye masrafı ile birlikte fiyatların yükseldiğini önümüzdeki günlerde tekrar fiyatların eski seviyesine gerilemesini beklediklerini sölediler’’ dedi.

Öte yandan Ege’nin ve Kütahya’nın en çok domates üretilen ilçelerinden olan Simav’da seralarda domatesin kilogram fiyatının 5 liraya kadar çıkması dikkatlerden kaçmadı. (YD-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275