banner277
banner264

Çavdarhisar’da yarım asırlık ’Hacı pilavı’ geleneği

Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesinde hacca gidecek olan hacı adayları düzenledikleri mevlitler ve hacı pilavlarıyla ikramda bulunarak dost ve arkadaşlarıyla helalleşiyor.Çavdarhisar ilçesinde hacca gidecek adaylar, ilçe ve köy halkına pilav...

banner288
Çavdarhisar’da yarım asırlık ’Hacı pilavı’ geleneği
banner291

Kütahya’nın Çavdarhisar ilçesinde hacca gidecek olan hacı adayları düzenledikleri mevlitler ve hacı pilavlarıyla ikramda bulunarak dost ve arkadaşlarıyla helalleşiyor.

Çavdarhisar ilçesinde hacca gidecek adaylar, ilçe ve köy halkına pilav ikram ediyor. Vatandaşlara pilav ikram eden hacı adayları, hacca gitmeye hazırlandıklarını ve bu sayede vatandaşlarla helalleşme fırsatı bulduklarını kaydettiler. Çavdarhisar ilçesi Gökağaç köyünde hacca gidecek olan Halil İbrahim Zengin, verdiği hacı pilavı daveti sayesinde ilçe ve çevre köy halkıyla ayrıca helalleştiğini belirtti.

Hacı pilavı ikramına yaklaşık 400 kişi katılırken Belediye Başkanı Halil Başer, yaptığı açıklamada, ’’ikram zorunlu değildir ancak hac öncesi ve sonrası hediyeleşme güzel bir davranıştır. Bölgemizde bu uygulama yarım asırdır yapılıyor. Hacı adaylarımız birlik ve beraberliği sağlayıp aynı zamanda helalleşmiş oluyorlar’’ diye konuştu. (YD-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274