banner277
banner264

84 yaşında okuma yazma öğreniyor

Kütahya’nın Şaphane ilçesinde 84 yaşındaki Fatma Kuru öğrenme azmiyle örnek teşkil ediyor.Şaphane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı ’Evde eğitim’ kampanyası kapsamında özel öğretmenden ders alan Fatma Kuru kısa...

banner288
84 yaşında okuma yazma öğreniyor
banner291

Kütahya’nın Şaphane ilçesinde 84 yaşındaki Fatma Kuru öğrenme azmiyle örnek teşkil ediyor.

Şaphane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı ’Evde eğitim’ kampanyası kapsamında özel öğretmenden ders alan Fatma Kuru kısa sürede harfleri öğrenip yazma aşamasına geçti.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Fuat Bayri, yaptığı açıklamada’’ Kursiyer müracaatlarında, 80 hatta 84 yaşında olan erkek ve bayan kursiyerlerimizin müracaatı dikkatimizi çekti. Kendileri ile görüştük. Okuma yazmayı öğrenmeyi çok istediklerini ancak sağlık sorunları nedeniyle evden çıkamadıklarını belirttiler. Fatma Kuru Teyzemiz 84 yaşında .Biz de çalışmaları evinde yapabileceğimizi söyledik .Çok mutlu oldu. Şu an hece devresinden yazma aşamasına geçti. Kursiyerlerimizi tebrik ediyor azimlerinden dolayı kutluyoruz’’ dedi.

Cumhurbaşkanı ve Eşi Emine Erdoğan’a her zaman dua ettiğini belirten 84 yaşında okuma yazma öğrenen Fatma Kuru, ’’Zaten, milletimizin birliği ve bütünlüğü için, Allah için sevdiğim, gönül verdiğim biridir Cumhurbaşkanım. Rabbim onu ve davasını savunanları başımızdan eksik etmesin. Onun sayesinde evime özel öğretmen geliyor ve ben okuma yazma öğreniyorum. Bu yaşta okuma yazma öğrenmek beni yeniden dünyaya getirdi. Okumak, yazmak çok başka bir duygu. Bunu anlatamam. Emeği olan herkesten Allah razı olsun’’ ifadelerini kullandı. (YD-EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274