banner277
banner264

Yılmaz Göçmen’in yeni kitabı çıktı

Tireli Araştırmacı Yazar ve Emekli Eğitimci Yılmaz Göçmen’in 10. kitabı “Her Otel Odasından Duman Ayrı Tüter” çıktı.

banner288
Yılmaz Göçmen’in yeni kitabı çıktı

Tireli Araştırmacı Yazar ve Emekli Eğitimci Yılmaz Göçmen, ‘Her otel odasından duman ayrı tüter’ isimli yeni bir kitap çıkardı. İlk olarak 2006 yılında ‘Akdeniz nerede’ isimli bir kitap çıkaran Yılmaz Göçmen, o günden bu yana sayısız çalışmalara imza atarak çok sayıda kitap çıkardı.  Göçmen, son olarak İzmir Kemeraltı’nda bulunan tarihi bir otelde çalışan ve yaşayanların hayatlarından ve hayat hikayelerinden kesitlerin yer aldığı yeni bir kitap daha çıkardı. Son çıkan kitap ile birlikte Göçmen’in çıkardığı toplam kitap sayısı 10 oldu. Son kitabı ile ilgili açıklama yapan Göçmen, açıklamasında şu cümlelere yer verdi;

“Bu kitabı yazmak için tarihi otelde ve o otelin çevresinde yaklaşık 1,5 yıl yaşamak ve orada yaşayanların hayat hikayelerini araştırmakla günlerimi geçirdim. 1969 ile 1973 yılları arasında Aydın Bozdoğan Yeniköy’de görev yaparken rahmetli molla dayı bir kış günü yanıma gelerek bana köyü göstermiş ve ‘Bak hoca her evin bacasından duman farklı tütüyor. Her evde yanan ateşin nasıl ve ne ile yanabildiğini sadece o evlerde yaşayanlar biliyor. Bunu hiç unutma’ demişti. Bu otelde de her odadan duman ayrı ve farklı tütüyordu. İşte bu kitabın adı yıllar önce koyulmuştu. Bu kitap oradaki yaşantının belli bazı bölümlerini ele almaktadır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fuat   Koçyiğit
Fuat Koçyiğit - 4 ay Önce

Evet, 10'cu kitap, Yılmaz Göçmen kardeşim, sadece Tire halkına değil; Tüm Türk Milletine çok değerli hizmette bulunuyor. Eserlerinin ne kadar değerli olduğu gelecekte çok daha iyi anlaşılacağı düşüncesindeyim.. Herkes için gelip, geçici bir hayatta ,gelecek kuşaklara bırakılacak en değerli miras, Kutlu olsun Yılmaz öğretmenim.

SIRADAKİ HABER

banner276