banner277
banner264

Tire’de zeybek rüzgarı esti

Tire Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ikincisini düzenlediği Zeybeklik Kültürü etkinliği coşku içinde geçti. Unutulmaz programa Türkiye’nin güçlü seslerinden Bedia Akartürk de katıldı.

banner288

Tire Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, kültür miraslarına sahip çıkmak adına yürüttüğü projelere bir yenisini daha ekledi. Zeybek kültürüyle ilgili bilgilerin paylaşıldığı, efe ve kahramanlık türkülerinin seslendirildiği unutulmaz bir program, Tire Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu ile birlikte ilçe protokolünün tam kadro katıldığı programın onur konuğu ise Türk müziğinin güçlü sesi Bedia Akartürk oldu. Programın sunuculuğunu ise Öğretmen Mustafa Konur yaptı.

TÜRK HALK MÜZİĞİ KOROSU’NDAN MUHTEŞEM PERFORMANS

Tire Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne bağlı Türk Halk Müziği Topluluğu’nun sergilediği performans geceye damga vurdu. Şef Gökhan Orbahçı’nın yönettiği koro, birbirinden özel efe ve kahramanlık türkülerini davetliler için icra etti. Programın onur konuğu olan Bedia Akartürk de sahneye çıkarak 2 şarkı seslendirdi. Akartürk’ün performansı davetlileri büyüledi. Gecenin bir diğer sürprizi ise kostümleriyle sahneye çıkan efelerdi. Efelerin dans gösterisi de ilgiyle izlendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275