banner277
banner264

Tire Müze Müdürlüğü ve TİBİT’ten, örnek etkinlik

Tire Bisiklet Derneği (TİBİT) ve Tire Müze Müdürlüğü işbirliğiyle 25 Ağustos 2021’de Molla Arap Külliyesi’nde çevre temizliği etkinliği yapılacak.

banner288
Tire Müze Müdürlüğü ve TİBİT’ten, örnek etkinlik
banner291

Ercan ÇELİK

Kadim şehir Tire’de, tarihi ve kültürel mirasların korunup kollanması, çevre duyarlılığı ve farkındalık yaratmak amacıyla Tire Müze Müdürlüğü ve Tire Bisiklet Derneği, ortak bir etkinliğe imza atıyor. 25 Ağustos Çarşamba günü yapılacak etkinlikte, tarihi Molla Arap Külliyesi’ne gidilerek, çevre temizliği yapılacak.

Etkinliğe tüm Tirelileri davet eden Tire Bisiklet Derneği Başkanı Armağan Dağdelen, “Tiremizin kadim tarihiyle pek çok kültür mirasına sahip, şanslı bir ilçe. Bizler de bu ilçede yaşayan vatandaşlar olarak bunlara sahip çıkmak, korumak, kollamakla sorumluyuz. Bu anlamda Tire’de bir farkındalık yaratabilmek adına Tire Müze Müdürlüğü ile böyle bir etkinlik planladık. Tüm Tirelileri bekliyoruz.” Dedi.

25 Ağustos Çarşamba günü saat 18:30 bisikletleriyle Tire Müzesi önünde buluşacak olan dernek üyeleri, buradan hareket ederek Molla Arap Külliyesi’ne geçecekler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275