banner277
banner264

Rümeysa’nın ‘Dünya Telaşı’ büyük beğeni topladı

Tireli müzisyene, Sezen Aksu ve Ayla Çelik’ten  tam destek.

banner288

Ercan ÇELİK

Tire’den yetişen başarılı Sanatçı Rümeysa, yeni teklisi ‘Dünya Telaşı’ ile bütün dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. 

Sözü ve müziği Sezen Aksu imzalı ilk çalışması “Yansın İstanbul” ile beğeni toplayan Rümeysa, dört yıl aranın ardından “Dünya Telaşı” isimli yepyeni şarkısını Sony Music Türkiye etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu.

ŞARKININ MÜZİK PRODÜKTÖRÜ AYLA ÇELİK

Müzik öğretmenliği yaparken katıldığı O Ses Türkiye yarışmasında Sezen Aksu’nun dikkatini çeken ve sonrasında beş yıl boyunca stüdyo ve sahne çalışmalarında Aksu’nun vokalistliğini yapan Rümeysa’nın “Dünya Telaşı” şarkısı Sezen Aksu’dan da tam not aldı.

Ayla Çelik’in müzik prodüktörlüğünü üstlendiği, sözü ve müziği Rümeysa’ya ait olan şarkının aranjesinde ise Serkan Ölçer’in imzası bulunuyor.

“ARTIK KENDİ KANATLARIMLA UÇUYORUM”

“Uzun yıllar stüdyo ve sahne çalışmalarında Sezen Aksu ile olmak ve Türkiye’nin en iyi bestecileriyle çalışmak bana çok şey kattı. Kendi bestecilik sürecimde ise beni geliştiren kişi Ayla Çelik oldu. Artık kendi kanatlarımla uçuyorum. Yalnız şarkıcı olarak değil, bestelerimle de varım.” diyen Rümeysa, “Dünya Telaşı”nın video klibiyle de iddiasını ortaya koyuyor.

Görsel zenginliği kadar, Rümeysa’nın dansları ve kostümleriyle de öne çıkan klip, Fatih Ahmet Kaya yönetmenliğinde Netaş Stüdyoları’nda çekildi.

Elektrik-akustik gitarda Serkan Ölçer’in imzası bulunan “Dünya Telaşı”nın kayıtları Serkan Ölçer-Ozan Çolakoğlu Studio’da gerçekleşti. Şarkının mixi Serkan Ölçer-Emre Kıral’a, masteringi ise Emre Kıral’a ait.

“Dünya Telaşı”nın tüm imaj fotoğraflarında Metin Kuşçu, kapak tasarımında ise Galip Aksular’ın imzası bulunuyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Refik eldek
Refik eldek - 2 ay Önce

On numaraa

AYFER DİKMEN
AYFER DİKMEN - 1 ay Önce

TİREDE ARTİZ ÇOK RÜMEYSA KİMMİŞ

SIRADAKİ HABER

banner276