banner277
banner264

Kışa şarkılarla veda ettiler

Tire Belediyesi Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu, geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği ‘Kışa Veda Konseri’nde birbirinden güzel sanat müziği eserini seslendirdi ve şarkılarla kış mevsimine veda etti.

banner288
Kışa şarkılarla veda ettiler
banner291
Sanatsal faaliyetlerde, özellikle de müzik etkinliklerinde ve koro çalışmalarında faal bir belediye olan Tire Belediyesi’nin bünyesinde kurulan Konservatuarın korolarından biri olan Türk Sanat Müziği Korosu, geçtiğimiz gün ‘Kışa Veda Konseri’ gerçekleştirdi. 

BİRBİRİNDEN DEĞERLİ BESTEKARLARIN ESERLERİ SESLENDİRİLDİ
Koro üyeleri, şef Sadrettin Yavaş yönetiminde birbirinden değerli isimlerin bestelerini hem koro, hem de solo olarak seslendirdi. Besteleri seslendirilen ünlü bestekarlar arasında; Minur Nurettin Selçuk, Yıldırım Gürses, Sadettin Kaynak, Sebahattin İnal, Melih Kibar, Sezen Aksu gibi isimler yer aldı. 

25 ŞARKI SÖYLENDİ
Toplamda 25 parçanın seslendirildiği konseri izlemeye ve dinlemeye gelen yüzlerce Tireli, unutulmaz bir gece yaşadı. Konserde koro üyelerinden; Gamze Cabalar, Elvan Demirtaş, Esra Öztürk, Nermin Gezer, Beyhan Karabatak, Osman Atamar, Hidayet Saldık, İbrahim Gökten, Şakir Özbaşaran, Mehmet Özer Tekeler solo olarak seslendirdikleri şarkılar ile büyük alkış aldılar.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274