banner277
banner264

Ebru sanatını öğrendiler, okuma etkinliği yaptılar

58. Kütüphaneler Haftası Tire’de renkli bir etkinlikle kutlandı. Kütüphanede bir araya gelen öğrenciler ebru sanatını öğrendiler, müze bahçesinde okuma yaptılar.

banner288

Ercan ÇELİK

Tire Ahmet Munis Armağan İlçe Halk Kütüphanesi ve Tire Müze Müdürlüğü’nün tertip ettiği etkinlik kapsamında kütüphanede bir araya gelen öğrenciler, ebru sanatıyla tanıştılar ve kendi eserlerini yapma imkanı buldular.

Öğretmenleri eşliğinde kütüphanede bir araya gelen TOKİ Şehit Mehmet Çağlar Bölük Ortaokulu öğrencileri, Ebru Sanatçısı Günşin Özilbey Mutlu’dan ebru sanatının inceliklerini öğrendiler. Öğrencilere uygulamalı olarak ebru sanatını anlatan sanatçı, daha sonra öğrencilere tek tek kendi eserlerini yapma imkanı verdi. Etkinlikte mutlulukları gözlerinden okunan öğrenciler, eğlenirken öğrendiler.

Kütüphanedeki renkli etkinliğe Kütüphane Müdürü Oğuzhan Günebakan,  Müze Müdürü Şehmuz Tekin ve TOKİ Şehit Mehmet Çağlar Bölük Ortaokulu Müdürü H. Güven Otar da katıldı.

Tire Müzesi bahçesinde toplanan İnkılap İlkokulu öğrencileri ise okuma etkinliği yaparak, 58. Kütüphaneler Haftası’nı kutladılar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275