banner277
banner264

Cumhuriyetin İlk Bandosu Bayrak Töreni İçin Okullara Gidiyor

Cumhuriyetin ilk bandosu olan ve iki kez Atatürk’ü karşılayan Tire Belediyesi Tarihi Armoni Bandosu Cuma günleri ilçede bulunan okullara giderek bayrak törenine katılıyor.

banner288

Her bandonun çalabileceği marşların yanında popüler şarkıları ve hatta sanat müziği eserlerini de çalabilen Tire Belediyesi Tarihi Armoni Bandosu, bir ilke imza atarak ilçede bulunan okullarda bayrak töreni ne katılıp İstiklal Marşını çalıyor. İstiklal Marşı öncesi öğrencilere mini bir konser veren tarihi bando,  okullarda ilgi odağı olmaya devam ediyor.  Çalınan marşları bando ile birlikte söyleyen öğrenciler hem haftanın stresini atmış oluyor, hem de enstrumanları tanımış oluyor.
Geçtiğimiz hafta ilk olarak İmam Hatip Lisesi’nde başlayan uygulama her cuma başka bir okulda devam ediyor.  Bu hafta Tire Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne gelen Tire Belediyesi Tarihi Armoni Bandosu, Şef Zafer Görgülü yönetiminde öğrencilere 10 dakikalık mini bir konser verdi. Konserin ardından İstiklal Marşı’nı hep birlikte okuyan öğrenciler, yapılan törenin ardından bandoyu alkışladı. Bandonun gelişinden büyük keyif alan öğrenci ve öğretmenler, bando üyeleri ve onlara bu imkânı sağlayan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’a teşekkür ettiler. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran: “  Bandomuz yeni başlattığı bir uygulama ile  her cuma günü okullarda yapılan bayrak törenine katılıyor. Bu projedeki amacımız öğrencilerimizin tarihi bandomuzu tanıması ve enstrumanları öğrenmesi. Bandomuz her Cuma günü bir okula giderek bayrak törenine katılıp tören öncesi  mini bir konser veriyor. Uygulamamız  bundan böyle Tire merkezde bütün okullarda devam edecek.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275