banner277
banner264

Babasından bisiklet değil, at istedi

7 yaşındaki çocuk babasından yaşıtları gibi bisiklet değil at istedi. At sevdalısı baba oğul, şimdi her fırsatta atlarıyla gezi yapıyor, onların bakımlarıyla ilgileniyorlar.

banner288

İzmir'in Tire ilçesinde tarım ve hayvacılıkla uğraşan Koray Eriş (46), aynı zamanda rahvan at yetiştiricisi. Tire Rahvan At Yetiştiricileri Derneği üyesi Eriş, boş zamanlarda spor amaçlı at biniyor. Özellikle haftasonları sürekli babasıyla vakit geçiren 7 yaşındaki Barbaros da babası tarafından aşılanan at sevgisine tutuldu ve babasından kendisine at almasını istedi. Oğlunun bu isteğini geri çevirmeye baba, bir at da oğluna aldı. Şimdi at sevdalısı ikili her fırsatta at biniyorlar.

"ATA SPORUMUZU YAŞATIYORUZ"
Oğlunun atlara olan sevdasını memnuniyetle karşılayan baba, "Ben spor amaçlı kendime bir at aldım. Burada bir dernek var oraya üye olup hafta sonları spor amaçlı binmeye başladım. 7 yaşındaki oğlum Barboros tüm zamanını benimle geçirmeye başladı. Ben ne zaman atlarla ilgilensem hep benimle oldu. Kısa sürede atların bakımlarını yapmaya başladı. Ondaki bu ilgiyi görünce bende çok mutlu oldum. Normalde çocuklar babalarından bisiklet isterler. Oğlumda benden at istedi. Bende kendisine bir tay aldım. Baba oğul ata sporumuzu yaşatmaya çalışıyoruz. İnşallah oğlum bu sporu yaşatır ve daha ilerilere götürür. Tüm imkanı olan arkadaşlara tavsiye ediyorum.” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner275