banner277
banner264

Tüik 78 Milyon Vatandaşı Mevsimsel Vejeteryan Zannediyor

BASK (Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu) İzmir İl Temsilcisi Erkan ARPAÇAY bir basın açıklaması yaparak; memur ve emeklilerinin merakla beklediği Nisan ayı enflasyon oranının yüzde 0,78 artışla açıklanmasının TÜİK’in yeni mucizelerinden biri olduğunu belirterek, TÜİK’in kendilerini şaşırtmaya devam ettiğini söyledi.

banner288
Tüik 78 Milyon Vatandaşı Mevsimsel Vejeteryan Zannediyor
banner291
BASK İzmir İl Temsilcisi Erkan ARPAÇAY, basın açıklamasında şöyle dedi:
TÜİK tarafından açıklanan  rakamlara göre, iki aylık düşüşten sonra Nisan ayı enflasyon oranı (TÜFE)  % 0.78 artarak, 2016  yılının ilk 4 aylık enflasyon oranı % 2,55 olarak gerçekleşmiştir. 
TÜİK’in baz aldığı 12 harcama kaleminden 11’inde artış gerçekleşirken, sadece gıda ve alkolsüz içeceklerde  % 1,48’lik düşüş  açıklanması oldukça manidardır.
Ramazanın başlamasına sayılı günler kala gıda ve alkolsüz içecekler maddeleri enflasyonunda % 1,48 oranında düşüş açıklanması, TÜİK’in geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı enflasyonunu eksi yönde açıklamaya hazırlandığının işaretidir.


TÜİK, 78 MİLYONU MEVSİMSEL VEJETERYAN  ZANNETMEKTEDİR.
Birkaç sebzenin dışında yeni ürünlerin market ve Pazar tezgahlarında henüz yer almadığı bir dönemde gıda ürünlerinin fiyatlarında düşüş gösterilmesini anlamak mümkün olmamaktadır. Vatandaşın kullandığı temel gıda malzemelerinden pirincin, bulgurun, makarnanın, kuru fasulyenin, nohutun veya mercimeğin;, katı ve sıvı margarin veya zeytinyağının; peynir çeşitleri veya tereyağının;, şekerin, çayın veya etin hangisinin fiyatının nerede ve ne kadar düştüğünü anlamak mümkün olmamaktadır.
TÜİK öteden beri bahar aylarından itibaren enflasyonun yükünü sebze ve meyve ürünlerine taşıtmayı alışkanlık haline getirmiştir.
Anlaşılan odur ki, TÜİK, 78 milyon Türk vatandaşının bahar ve yaz aylarında sadece sebze kullandığı ve mevsimsel vejeteryan olduğunu zannetmektedir.


TÜİK VATANDAŞLARA ALIŞVERİŞ EDECEKLERİ ADRESLERİ GÖSTERSİN!
TÜİK yetkilileri ekonomik göstergelerle oynayarak, göz boyamaya devam ettiklerini düşünmek istemiyoruz.
Merak ediyoruz, TÜİK, enflasyon sepetinde kullandığı ürünlerin  fiyatları nereden almaktadır?
Memur ve memur emeklileri başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızı TÜİK’e başvurarak; enflasyon oranındaki düşüşü belirledikleri büfeler dahil dükkan, manav,   mağaza, AVM  ve benzeri ne kadar alışveriş mekanı varsa, o mekanların adres bilgilerinin açıklanmasını istemeye çağırıyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner274