banner277
banner264

Tire’de zincir marketlere sıkı denetim

Tire Belediyesi ve Tire İlçe Tarım Orman Müdürlüğü,  ilçe genelinde artan şikâyetleri dikkate alarak bugün Tire’de bulunan tüm zincir marketlere denetim yaptı.

banner288

Tire Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Tire İlçe Tarım Orman Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından ilçe genelinde faaliyet gösteren zincir marketlerde denetim yapıldı. Denetimlerde; yağ, çay, şeker, un, yumurta, et, tavuk, pirinç, bulgur, peynir, süt, meyve-sebze gibi gıda ürünleri ile temizlik ürünleri başta olmak üzere temel ihtiyaç maddelerindeki reyon ve kasa fiyatları yapılan denetimle tek tek incelendi.

Zabıta ekipleri, seçtikleri ürünlerin raf ve kasa fiyatını karşılaştırırken gıda kontrol uzmanları da ürünleri tek tek inceleyerek tarihi geçen ürünleri belirledi. Zabıta ekipleri, fiyat farkı tespit edilen zincir marketler hakkında tutanak tutarken, Tire İlçe Tarım Orman Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerde tarihi geçen ürünlere el koyarak ceza yağdırdı.

BAŞKAN DURAN DENETİMLERİMİZ DEVAM EDECEK

Denetimlerle ilgili açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran; “Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Geçtiğimiz haftalarda kur artışına bağlı olarak fiyatlar sürekli güncellendi. Kurun düşmesi ile birlikte marketler ile ilgili bir takım şikayetler aldık. Bizler de vatandaşlarımızdan gelen şikayetler doğrultusunda Zabıta Müdürlüğümüz ve İlçe Tarım Orman Müdürlüğü ile birlikte kanunların emrettiği şekilde kasa ve reyon arasındaki fiyat farkı olup olmadığına baktık. Tutarsızlık olan marketlerde gerekli tutanaklar tutuldu. Gıda kontrolörü arkadaşlarımız da son kullanma tarihi geçmiş ürünleri kontrol ettiler. Vatandaşımızın cebi ve sağlığı bizler için önemli. Denetimlerimiz devam edecek.” Dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayram
Bayram - 8 ay Önce

Yeterli ve kapasiiteli yetişmiş elemaniniz varmı acaba

SIRADAKİ HABER

banner275